Joanna Krężelewska

Milimetry od tragedii. „Tulipanem” przeciął koledze tętnicę szyjną, a potem go... uratował

- W życiu bym się nie porwał na życie człowieka! Dzięki Bogu, że Grzesiek żyje - płakał Dariusz W. Wyrok, który usłyszał, jest nieprawomocny. Obrońca Fot. Radek Koleśnik - W życiu bym się nie porwał na życie człowieka! Dzięki Bogu, że Grzesiek żyje - płakał Dariusz W. Wyrok, który usłyszał, jest nieprawomocny. Obrońca określił go, jako „sprawiedliwy”
Joanna Krężelewska

Dla Dariusza W. pijacki wybryk, który określił „ludzką swoją głupotą” i „głupim żartem”, skończył się wyrokiem 3 lat więzienia. Grzegorz T. mógł zginąć. Kolega rozciął mu szyję stłuczoną o skrzynkę energetyczną butelką po piwie.

Pokrzywdzony, choć był o włos od śmierci, zaciekle bronił oskarżonego. Przekonywał, że sam nadział się na krawędź stłuczonej butelki. Nie chciał też zadośćuczynienia. Obaj panowie płakali rzewnymi łzami. Rozprawa skończyła się na jednym posiedzeniu, choć prokurator żądał dla podsądnego aż 12 lat więzienia...

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.