Mike Stern, wielka gwiazda jazzu, zagra na Jazzobraniu w Oleśnie

Czytaj dalej
Fot. Mirosław Dragon
Mirosław Dragon

Mike Stern, wielka gwiazda jazzu, zagra na Jazzobraniu w Oleśnie

Mirosław Dragon

Jazzobranie to festiwal, który przyciąga muzyków światowego formatu. W tym roku program imprezy będzie wyjątkowo bogaty.

Jazzobranie to festiwal organizowany w Oleśnie od 16 lat przez nauczycieli tutejszej szkoły muzycznej. Festiwal ma niezwykłą tradycję: przyjeżdżają na tę imprezę światowe gwiazdy jazzu i na scenie grają z najzdolniejszymi młodymi muzykami z Olesna.

Wiadomo już, że w tym roku najjaśniejszą gwiazdą Jazzobrania będzie Mike Stern - jeden z najsłynniejszych gitarzystów jazzowych na świecie. Razem z nim zagrają: Dave Weckl (perkusja), Tom Kennedy (bas) i Bob Malach (saksofon).

- To absolutna jazzowa liga mistrzów - podkreśla Korneliusz Wiatr, dyrektor artystyczny Jazzobrania.

Rzecz jasna, żeby tradycji stało się zadość, Mike Stern i jego zespół zagrają także kilka utworów z utalentowanymi uczniami oleskiej szkoły muzycznej.

- Podczas naszej rozmowy menedżer amerykańskich jazzmanów na początku odparł, że ich przyjazd do Olesna nie wchodzi w grę. Zmienił jednak zdanie, kiedy pokazaliśmy mu nagrania, że z takimi gwiazdami jazzu, jak Eriki Marienthal czy Włodek Pawlik zagraliśmy calutki koncert! - opowiada Korneliusz Wiatr.

Tegoroczne Jazzobranie odbędzie się 21 listopada, wyjątkowo we wtorek. Organizatorzy oleskiego festiwalu musieli się bowiem „wstrzelić” w europejską trasę Mike’a Sterna. A to tournee wiedzie przez Mediolan, Oslo, Zurych, Londyn, Bratysławę, Drezno i... malutkie Olesno.

Dzięki 149.000 zł dotacji z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego tegoroczny festiwal zapowiada się wyjątkowo bogaty.

- Jazzobranie będzie częścią projektu „I gra muzyka” - dodaje Korneliusz Wiatr. - W Oleśnie oprócz koncertu odbędą się warsztaty z amerykańskimi jazzmanami. W Namysłowie planujemy koncert Jana Borysewicza oraz warsztaty z nim dla młodych muzyków. W Kluczborku zorganizujemy warsztaty wokalne z zespołem Asformation.

Mirosław Dragon

Jestem dziennikarzem „Nowej Trybuny Opolskiej" i portalu internetowego Nto.pl
Można do mnie pisać: mdragon@nto.pl lub dzwonić: 510 026 553.
Zajmuję się północną częścią Opolskiego, a więc takimi miejscowościami, jak: Kluczbork, Olesno, Byczyna, Wołczyn, Praszka, Gorzów Śląski, Dobrodzień i inne.
Jestem dziennikarzem multimedialnym: oprócz pisania artykułów, robię też zdjęcia, a także nagrywam i montuję reporterskie wideo.
Moje artykuły i materiały dziennikarskie miały w ubiegłym roku łącznie prawie 14 milionów odsłon.
Wykrywam afery, patrzę władzy na ręce, ale też opisuję historię lokalną, przedstawiam interesujące inicjatywy i ciekawych ludzi. Najbardziej szczęśliwy jestem wtedy, gdy uda się pomóc potrzebującym ludziom, chorym dzieciom. To są momenty, kiedy okazuje się, że jesteśmy z czytelnikami i darczyńcami jedną wielką rodziną!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.