Mieszkanie 500 Plus w Opolu. Czekamy na ponad 500 lokali

Czytaj dalej
Fot. Artur Janowski
Artur Janowski

Mieszkanie 500 Plus w Opolu. Czekamy na ponad 500 lokali

Artur Janowski

Przed rokiem władze Opola ogłosiły, że przy ulicy Wrocławskiej powstanie osiedle komunalne. Budowa mieszkań z rządowego programu nadal jest realna, ale inwestycja ma ruszyć dopiero w 2018 roku.

Na razie jednak na blisko czterohektarowym terenie przy ulicy Wrocławskiej nic się nie dzieje. Teren pod osiedle komunalne można zobaczyć po lewej stronie, kiedy jedzie się ul. Wrocławską z centrum w stronę Karolinki.

- Zastanawia mnie, czy te obiecywane mieszkania są realne? Może ratusz po cichu z tej inwestycji się wycofał? - pyta pan Mateusz, który właśnie szuka mieszkania w Opolu.

Obecne władze miasta akurat o tej inwestycji nie mówią nic od blisko roku.

- Co wcale nie oznacza, że o niej zapomnieliśmy - przekonuje Marcin Rol, zastępca prezydenta ds. mieszkaniowych. - Obecnie jesteśmy na etapie starań o pozwolenie na budowę. To duża inwestycja, a to z kolei oznacza, że musimy przejść dużą liczbę formalności. Też chciałbym je przyspieszyć, ale pewne terminy, czy konieczne uzgodnienia, są nie do przeskoczenia.

Co ciekawe, początkowo mówiono o budowie od 300 do 400 mieszkań. Obecnie przyjęta koncepcja zakłada, że powstaną 533 mieszkania w budynkach o sześciu kondygnacjach. Średni metraż lokalu ma wynieść 50 metrów kwadratowych. Na razie przyjęto, że mieszkań nie będzie można kupić, a jedynie wynajmować.

Inwestycja to część rządowego programu „Mieszkanie Plus”, w który włączyło się Opole, a w naszym regionie taką budowę szykuje również Nysa. Tam rozpoczęto właśnie wstępne zapisy.

- My z tym poczekamy - zastrzega Rol. - Najpierw pełna dokumentacja, potem ustalenia warunków wynajmu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, a na koniec zapisy.

Mieszkania mają być adresowane do osób, których nie stać na kredyty mieszkaniowe. Szczegóły mamy poznać w 2018 roku.

Rusza program Mieszkanie Plus. Program dobrze oceniają deweloperzy

Artur Janowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.