Maciej Dobrowolski

Mieszkańców martwią drzewa przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze. "Gałęzie spadają na głowy i auta"

Mieszkańcy obawiają się drzew przy ul. Wyszyńskiego. Ich zdaniem są niebezpieczne dla przechodniów... Fot. Czytelnik Mieszkańcy obawiają się drzew przy ul. Wyszyńskiego. Ich zdaniem są niebezpieczne dla przechodniów...
Maciej Dobrowolski

W ostatnich dniach skontaktowali się z nami mieszkańcy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze. - Gałęzie spadają na głowy i na auta. Jest dosłownie krok od tragedii - przekonują nas rozmówcy.

Drzewa przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze

Zdaniem mieszkańców wystarczy tylko silniejszy podmuch wiatru, aby z któregoś z drzew przy ul. Wyszyńskiego, w pobliżu SP nr 1, "sypały się" gałęzie. - Widać, że część drzew jest sucha - twierdzi pani Marzena, zielonogórzanka. Na dowód przesyła nam zdjęcia, które wykonała w ostatnim czasie. I faktycznie na części z nich konary leżą na chodniku...

Zgłoszenie?

Mieszkańcy twierdzą, że zawiadamiali miejskich urzędników o całej sytuacji. Na razie jednak nie podjęto żadnej interwencji.

- Nie mieliśmy żadnych zgłoszeń w tej sprawie. Nie mamy również żadnego zlecenia, aby przeprowadzić wycinkę w tym miejscu - twierdzi prezes Krzysztof Sikora z Zakładu Gospodarki Komunalnej. W zielonogórskim magistracie również zaprzeczają, aby otrzymali skargi od mieszkańców. Otrzymujemy jednak obietnicę, że teren pomiędzy szkołą a apteką zostanie dokładnie sprawdzony.

Wideo: Zielona Góra. Tak się bawi młodzież. Biega po dachu galerii

Maciej Dobrowolski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.