Metodą na wnuczka wyłudzili dwa miliony złotych od seniorów w całej Polsce. Jest akt oskarżenia

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Sławomir Draguła

Metodą na wnuczka wyłudzili dwa miliony złotych od seniorów w całej Polsce. Jest akt oskarżenia

Sławomir Draguła

Dziewięć osób zostało oskarżonych w sprawie wyłudzeń pieniędzy od seniorów w całej Polsce. W jednym przypadku ofiara przekazała im 178 tysięcy złotych i 44 tysiące dolarów! Hersztowie bandy działali z terenu Wielkiej Brytanii. Śledztwo nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Opolu. Akt oskarżenia trafił właśnie do sądu.

Sprawą objętych zostało ponad 70 zdarzeń z terenu całej Polski, m.in. z Płocka, Gdańska, Zabrza, Opola, Siemiatycz, Brzezin, Szprotawy, Częstochowy, Wałbrzycha, Chojnic, Rzeszowa, Białegostoku, Kielc czy Tarnobrzegu.

- Z ustaleń śledztwa wynika, że na czele grupy stali 34–letni Adrian Ł. oraz 36–letni Maciej W. - informuje Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Mężczyźni kierowali swoimi ludźmi z terenu Wielkiej Brytanii i kontaktowali się z nimi telefonicznie.

 • Oskarżonym przedstawiono zarzut kierowania albo udziału w grupie mającej na celu popełnianie przestępstw oraz udziału w kilkudziesięciu oszustwach.
 • Jakie kary im grożą?
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.