Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Medyczna marihuana dotarła do polskich aptek?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Marta Żbikowska

Medyczna marihuana dotarła do polskich aptek?

Marta Żbikowska

Firma Spectrum Cannabis, która w Polsce zajmuje się dystrybucją konopi medycznych poinformowała, że od 17 stycznia w polskich aptekach będzie można kupić ten oczekiwany przez pacjentów lek. To kolejna data, która ma być przełomem w leczeniu polskich pacjentów medyczną marihuaną.

- Gdy w grudniu pojawiła się nieprawdziwa informacja, że w naszej aptece ma być dostępna medyczna marihuana, odbieraliśmy dziennie setki telefonów od pacjentów - mówi Małgorzata Wagner, farmaceutka z Konina. - Teraz wiem, że dostępność leku to kwestia godzin, ale póki nie mam leku w aptece, nie chcę wprowadzać pacjentów w błąd i dawać im złudnej nadziei.

- Od 17 stycznia konopie medyczne spółki będą dostępne w aptekach - napisał reprezentujący firmę Spectrum Cannabis Grzegorz Ćwiek. - Sfinalizowaliśmy rozmowy z jednym z trzech największych dystrybutorów farmaceutycznych w kraju. Spółka rozszerzyła łańcuch dystrybucji o sieci aptek oraz pojedyncze placówki apteczne.

O możliwości zakupu medycznej marihuany większość farmaceutów nie ma pojęcia i nawet nie wykazuje zainteresowania tematem.

Medyczna marihuana dotarła do polskich aptek?
Michał Dyjuk Tomasz Kalita, polityk SLD, zmarł na glejaka. Do końca życia walczył o to, żeby polscy pacjenci uzyskali dostęp do leczenia medyczną marihuaną

- Gdyby pojawił się pacjent z receptą, zadzwoniłabym do hurtowni i zapytała o dostępność - mówi farmaceutka w jednej z poznańskich aptek.

Według informacji dystrybutora, gram suszu z konopi powinien kosztować około 65 zł. Na podstawie recepty farmaceuta przygotuje lek dla pacjenta.

- Przygotowanie polega na odmierzeniu odpowiednich porcji leku - tłumaczy Łukasz Waligórski, farmaceuta, członek Naczelnej Izby Aptekarskiej i redaktor naczelny magazyny "mgr.farm".

- Pacjent zabiera susz do domu, gdzie powinien mieć waporyzator, czyli urządzenie, które podgrzewa susz, dzięki temu wydobywają się z niego lecznicze olejki. Jedna dawka leku przepisanego przez lekarza to zazwyczaj 0,25 grama suszu

- dodaje.

W dalszej części artykyłu:

 • Ilu pacjentów w Polsce mogłoby skorzystać z leczenia medyczną marihuaną?
 • Jakie są główne wskazania do używania konopi medycznych?

 

Pozostało jeszcze 42% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Współadministatorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa oraz Pro Media Sp. z o.o z siedzibą w Opolu, ul. Powstańców Śląskich 9, 45-086 Opole. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marta Żbikowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Pro Media Sp. z o.o.