Matura 2019. Czy strajkujący dopuszczą uczniów do matury? Zostało kilka dni na wystawienie ocen i klasyfikację

Czytaj dalej
Fot. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Matura 2019. Czy strajkujący dopuszczą uczniów do matury? Zostało kilka dni na wystawienie ocen i klasyfikację

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Dla tegorocznych maturzystów rok szkolny kończy się 26 kwietnia. Nie dostaną jednak świadectw ukończenia szkoły - a więc nie będą mogli przystąpić do matury - jeśli rady pedagogiczne nie podejmą stosownych uchwał. Strajk nauczycieli trwa, a rady powinny odbyć się w przyszłym tygodniu.

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu, czyli popularnym Gzowskim, posiedzenie rady pedagogicznej wyznaczono na środę, 17 kwietnia. - Nie wiem czy się odbędzie, a nawet jeśli rada się odbędzie, to czy będzie władna podjąć uchwałę - mówi Zdzisław Ślemp, dyrektor Gzowskiego. - Do tego potrzebne jest kworum, czyli 50 proc. rady plus 1. Tymczasem w mojej szkole ponad połowa nauczycieli strajkuje.

]Tymczasem do ZNP dotarła informacja, że minister edukacji pracuje nad rozporządzeniem, które spowoduje, że każdy uczeń zostanie dopuszczony do egzaminu maturalnego. „To byłoby niezwykle groźne, dewastujące system oświaty rozwiązanie” - ocenił Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku. 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.