Masz te liczby ukryte na prawie jazdy? Możesz mieć duże kłopoty podczas kontroli drogowej. Sprawdź, co oznaczają kody na prawku

Czytaj dalej
Fot. istock.com
ak

Masz te liczby ukryte na prawie jazdy? Możesz mieć duże kłopoty podczas kontroli drogowej. Sprawdź, co oznaczają kody na prawku

ak

Prawo jazdy to dokument potwierdzający nasze uprawnienia do prowadzenia pojazdów, ale oprócz naszych danych oraz tego, jakie pojazdy możemy prowadzić, zawiera także inne informacje. Na rewersie prawa jazdy, w dolnej części tabeli, wiele osób ma wpisane pewne liczby. Najczęściej są to 71 albo 01, ale zdarzają się też inne, a jest ich kilkadziesiąt. Warto wiedzieć, co oznaczają, ponieważ w razie kontroli drogowej możemy mieć poważne problemy - wszystkie kody na prawie jazdy są bowiem pewną informacją na nasz temat. Sprawdź, jakie kody są na twoim dokumencie i co oznaczają! Lepiej dowiedzieć się tego wcześniej niż dopiero od funkcjonariusza w trakcie kontroli drogówki!

Zobacz w galerii, co oznaczają kody na prawie jazdy:

Kody na prawie jazdy - co oznaczają?

Kody na prawie jazdy ma wiele osób i najczęściej oznaczają one konieczność wprowadzenia pewnych modyfikacji w pojeździe bądź zaopatrzenia się w konkretne sprzęty, zanim zasiądziemy za kierownicą i wyruszymy w drogę. Mogą one dotyczyć:

[promo]7904887;1;[/promo]

Jeśli na twoim prawie jazdy znajduje się kod, lepiej znać jego znaczenie, zanim upomni się o to policja. Twoja niewiedza może skutkować mandatem.

ak

Komentarze

30
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Piotr

Mi artykuł przypomniał o konieczności zmiany kody gdyż powinienem nosić okulary/soczewki podczas prowadzenia pojazdu, a nie zmieniłem kodu po operacji redukcji wady wzroku.

Dziękuję.

To jest hejt dzinnikarstwa !

Taki "artykuł" to nadaje sie do zgloszenia jako hejt dziennikarstwa !!! To jest bubel a nie artykuł

Kiero

Artykuł o niczym. Kto ma ograniczenia zdrowotne itp. to o nich wie! Jeśli nawet zapomni czy zgubi okulary, to (o ile w ogóle jest w stanie bez nich prowadzić) zawsze może policjantowi powiedzieć że ma szkła kontaktowe, a na drodze nie ma warunków higienicznych, żeby zdjąć i pokazać.

Polska zjednoczona nie okradziona!!!

Są święta!!! Na każdym kanale w tv pokazywane są dzieci które potrzebują pomocy. Panowie Posłowie z obojętnie której partii zrzutke zróbcie po 200 stówki na święta dla tych pociech z waszych chodzby 13ek. I podpiszcie nie zjem karpia i nie wypije Brendy Ale Pomogę . To nie chlew a pokaze że nie jestem świnia.Ale macie POLSKE w d....e

Brawo

Jeśli ktoś nie wie co oznaczają te kody to jemu gratuluję dobrego kursu na prawo jazdy, a Wam braku tematów na artykuły. Oby tak dalej.

.

Zobowiązujący mnie do prowadzenia pojazdu w okularach korekcyjnych. Nie widzę w tym żadnego problemu, nie sprawiło mi to nigdy kłopotów przy kontroli drogowej. Po prostu zawsze w tych okularach prowadzę i już.

lukasz

zaplcic te 150 za brak niz ryzykowac... kontrole mialem raz przez ostatnie 10 lat

Mosinaa

Co za imbecyl pisze takie pierdy? Nieuki jesteście!

KopytoFranc

997-jak są takie cyfry to policja przy zatrzymaniu musi Tobie zapłacić 997zł, a jak nie ma tyle przy sobie to zabierasz im radiowóz. Jeszcze jedna ciekawostka, jak macie zamknięte oczy przy zatrzymaniu i kontroli to policja nic nie może Wam zrobić bo jej nie widzicie. Dodatkowym atutem jest pasażer z tyłu który zatyka kierowcy uszy palcami wtedy policji nie widać i nie słychać.

gosc

kiedy w k,oncu przestaniecie pierdolic glupoty,,,kopa wariatow ,,

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.