Mirela Mazurkiewicz

Marek Tukiendorf: "Ktoś wiele wydał, żeby mnie zniszczyć". Rozmowa z rektorem Politechniki Opolskiej

- Absurd polega na tym, że nie przedstawiono mi żadnego zarzutu, a ja tłumaczę się z rzekomego oszustwa - podkreśla prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki - Absurd polega na tym, że nie przedstawiono mi żadnego zarzutu, a ja tłumaczę się z rzekomego oszustwa - podkreśla prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej.
Mirela Mazurkiewicz

W połowie stycznia do rektoratu Politechniki Opolskiej wkroczyli policjanci. Zabezpieczyli dokumentację z posiedzenia senatu uczelni. Popełnił pan jakieś przestępstwo?
Jakie przestępstwo?! Niczego nie popełniłem! Ta sytuacja była dla mnie nie mniejszym zaskoczeniem niż dla pracowników, na oczach których się rozegrała.

 • Są osoby, którym bardzo ta sytuacja odpowiada, bo nawet jeśli prokuratura uzna, że do przestępstwa nie doszło, w co wierzę, to zawszę trochę błota się do mnie przyklei
 • Ta grupa – mam podstawy przypuszczać – boi się innych, poważniejszych prokuratorskich śledztw, dlatego próbuje udowodnić, że to ja złamałem prawo.

Czytaj całą rozmowę z prof. Markiem Tukiendorfem.

Pozostało jeszcze 98% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Mirela Mazurkiewicz

Na co dzień zajmuję się sprawami społecznymi, starając się rozwiązać problemy na pozór nie do rozwiązania. Nie boję się trudnych pytań i uparcie egzekwuję odpowiedzi na nie. Czasami wyprowadzając przy tym z równowagi moich rozmówców. Największą frajdę sprawia mi obserwowanie, jak słowo pisane może zmienić (i często zmienia!) rzeczywistość wokół nas. Relacjonuję najgłośniejsze procesy sądowe w regionie. Lubię błądzić w gąszczu paragrafów, ale staram się nie tracić przy tym z pola widzenia ludzi. Konsekwentnie upominam się o prawa zwierząt. Dwukrotnie byłam nominowana do prestiżowej nagrody dziennikarskiej Grand Press w kategorii „News” (za informację o seksaferze w opolskiej policji oraz za materiał „Zabrali matkę w nocy na oczach jej dzieci” o policjantach, którzy w nocy zabrali z domu kobietę, ponieważ nie zapłaciła 2,3 tys. zł grzywny, a dwoje jej małych dzieci umieścili w pogotowiu opiekuńczym). Jestem doktorem nauk społecznych z zakresu nauk o polityce.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Grażyna Bączyńska

Myślę, że nie jest tak jak ten pan mówi. I pracownicy, nie tylko związkowcy o tym wiedzą. Wiedza również rodziny tych pracowników, których ten pan oskarżył o nadużycia bezpodstawnie. Oskarżał i jednocześnie zabranial kontaktu ze sobą. To świadczy o braku szacunku, empatii dla pracowników, dla ludzi. Zastanawiające jest, ze jednak wyroki sądu, prokuratury są na niekorzyść tego pana i co jest wysoce naganne koszty zasadzonych wyroków nie pokrywa rektor tylko uczelnia.!!!.Pracownicy broniący się przed oskarżeniami, pomówieniami w/w pokrywają koszty pozwów i rozpraw z prywatnych pieniędzy. Dlaczego?

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Pro Media Sp. z o.o.