Marcin Gambiec pod własną banderą budzi ferment w Mniejszości Niemieckiej

Czytaj dalej
Fot. Fot. SM
Piotr Guzik

Marcin Gambiec pod własną banderą budzi ferment w Mniejszości Niemieckiej

Piotr Guzik

Na to, że Marcin Gambiec rzuci rękawicę prezydentowi Arkadiuszowi Wiśniewskiemu, zanosiło się już od jakiegoś czasu. Niepewne było tylko, czy uczyni to jako kandydat mniejszości niemieckiej, czy też zrobi to pod własnym nazwiskiem. Wygrała ta druga opcja. Nie wszystkim w MN to się spodobało.

Marcin Gambiec o starcie w wyborach na prezydenta Opola poinformował 21 sierpnia. Tego samego dnia kampanię samorządową PiS w regionie z pompą inaugurowała wicewojewoda Violetta Porowska, zaś Koalicja Obywatelska informowała o tym, że prof. Kazimierz S. Ożóg jednak nie będzie walczył o prezydenturę, a zastąpi go Barbara Kamińska, była wicemarszałek województwa z Platformy Obywatelskiej.

Gambiec: Wiem, że niezadowolonych jest całkiem sporo. Ci ludzie powinni pamiętać, że sytuacja w Opolu jest inna niż w 2014 roku

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Guzik

Opolanin z urodzenia. Stara się, by mieszkańcy byli na bieżąco z tym, jak zmienia się Opole. Za pomocą zdjęć i filmów dokumentuje jego metamorfozy, które w codziennym zabieganiu mogą umykać. Zagląda tam, gdzie nie każdy może bądź chce wejść - na place budowy i do niszczejących konstrukcji. Opisuje działania i plany władz, jak i reakcje mieszkańców na ich poczynania. Śledzi działalność lokalnych polityków i pisze o tym, o czym niekoniecznie chcą mówić otwarcie, a co pozwala lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.