Mamy sezon kradzieży w gminie Sulęcin. Uważajcie i czuwajcie!

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse
Sandra Soczewa

Mamy sezon kradzieży w gminie Sulęcin. Uważajcie i czuwajcie!

Sandra Soczewa

Trzy włamania w Gliśnie, pięć zgłoszonych kradzieży w Wielowsi. Mieszkańcy mówią o pladze. Policja uspokaja i... prosi o ostrożność.

Wszyscy jesteśmy razem pomimo ostatnich kradzieży, jakie nas nawiedziły - mieszkańcy Wielowsi w gminie Sulęcin nie mówią o niczym innym. - Złodzieje mają ewidentnie oko na gospodarstwa. Chcą łatwo i szybko dorobić. Dlatego nie włamują się do domów - tłumaczy pani Renata z sąsiedniej wsi. Oserii kradzieży wiadomo już praktycznie w całym powiecie. Mieszkańcy są przerażeni.- To istna plaga!

Narzędzia łatwym łupem

- Już z kilku gospodarstw zniknął sprzęt i narzędzia. Sprawy zdecydowanie wymknęły się policji spod kontroli - mówi mieszkaniec Glisna (dane do wiadomości redakcji).

Anna Łubian o czarnej serii też słyszała i ma nadzieję, że złodzieje nie dojdą do Sulęcina. - Rok temu kręcili się w okolicach domków jednorodzinnych. Skąd mam mieć pewność, że to nie ta sama szajka i nie dostanie się znów do nas? - mówi zdenerwowana kobieta.

Rzeczniczka sulęcińskiej policji Alina Słonik: - Faktycznie w ostatnim czasie odnotowaliśmy większą liczbę kradzieży na terenie Glisna oraz Wielowsi.

Zagrożeni czują się też mieszkańcy gminy Krzeszyce. Mówią o trzech włamaniach.

- To plotka. Nie odebraliśmy żadnego zgłoszenia, które dotyczyłoby kradzieży na terenie tej gminy - mówi stanowczo rzeczniczka.
Zapewnia też, że nie mamy do czynienia z żadną plagą i że „prowadzone są działania, które mają doprowadzić do wykrycia sprawców”. A w związku z toczącym się postępowaniem, szczegółów kradzieży nie zdradza.

Zmień zamki

Policjanci zwracają jednak uwagę, że do pomieszczeń gospodarczych w Wielowsi złodzieje po prostu... weszli. - Nie były w ogóle zabezpieczone. W takich miejscach nie możemy trzymać wartościowych sprzętów lub narzędzi - tłumaczy Alina Słonik.

Policja apeluje więc, żeby sprawdzić jakość zamków i zabezpieczeń naszych domów, pomieszczeń gospodarczych czy garaży. Jeżeli są wadliwe - wymieńmy je. Zbyt słabe - załóżmy inne.

- Bardzo ważne jest też, żebyśmy zwracali uwagę na obce osoby, które np. często przejeżdżają samochodem w okolicach naszych domów - tłumaczy policjantka. Warto też poprosić sąsiadów, żeby zwracali uwagę na nasz dobytek. Szczególnie jeśli zamierzamy wyjechać na święta. Puste domy są zachętą dla włamywaczy.

Sandra Soczewa

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.