Mamy piłki z podpisami mistrzów świata! [ZOBACZCIE WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Ławrywianiec
Monika Chruścińska, Sonia Cichoń

Mamy piłki z podpisami mistrzów świata! [ZOBACZCIE WIDEO]

Monika Chruścińska, Sonia Cichoń

Siatkarscy mistrzowie świata i ZAKSA Kędzierzyn Koźle odwiedzili naszą redakcję. Podarowali nam piłki z podpisami złotej drużyny. Już w grudniu wylicytujemy je na rzecz Hospicjum Cordis.

Fabian Drzyzga, Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Michał Winiarski, Krzysztof Ignaczak, Mateusz Mika... Fantastyczne chłopaki, prawda? A do kompletu Marcin Możdżonek, Paweł Zagumny i Paweł Zatorski- trzej ostatni mistrzowie świata zatrzymali się w redakcji Dziennika Zachodniego w Sosnowcu z całym zespołem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w drodze do Częstochowy, na pierwszy mecz ligowy w nowym sezonie PlusLigi. Razem ze swoimi klubowymi kolegami i sztabem szkoleniowym przybyli, by podpisywać cierpliwie koszulki dla naszych Czytelników i wspominali ostatni, jakże udany dla reprezentacji turniej.

– Nie od razu uwierzyliśmy, że zostaliśmy mistrzami świata. Tytuł wywalczyliśmy po wielu trudach, kłopotach i przeciwnościach losu, ale dopiero po kilku dniach zdaliśmy sobie sprawę jakiego ambarasu narobiliśmy w polskiej siatkówce – podkreślał Marcin Możdżonek, dziś już środkowy bloku tureckiego Halkbanku Ankara. – Czuliśmy, że cała Polska żyła mistrzostwami. Dużo pozytywnej energii do nas docierało – wyznał. – W tym momencie czuję się spełniony, cieszę się, że dostałem szansę gry w reprezentacji kraju i zdołałem ją wykorzystać – wtórował Paweł Zatorski, klubowy libero i godny następca odchodzącego powoli na kadrową emeryturę Krzysztofa Ignaczaka.

Tego pamiętnego dla nas wszystkich czwartku wszyscy mieliśmy jeszcze jeden powód do radości. Pieniądze z licytacji mistrzowskich piłek, które przywieźli siatkarze, wesprą leczenie podopiecznych hospicjum Cordis. Chyba najprężniej działającej organizacji pożytku publicznego w województwie śląskim. Placówka opiekuje się obecnie ponad setką chorych, w tym cierpiącymi dziećmi. Bezpłatnie pomocy udziela także rodzinom i przyjaciołom swoich podopiecznych, cały czas rozbudowując przy tym swoją bazę. Ostatnio w hospicyjnym ogrodzie powstaje… kompleks hydroterapeutyczny "Camino del Corazon - Droga Serca". To miejsce otoczone długim na 200 metrów murem z niewielkiego zbiornika wodnego, dzwonnicą i ścieżkami sensorycznymi wypełnionymi piaskiem, kamieniami, korą i szyszkami. Całość nawiązuje do Drogi św. Jakuba w Hiszpanii, samej jej idei, będącej symbolem opieki hospicyjnej.

–Zależało nam na tym, bo przecież najciężej chorzy nigdy nie wybiorą się w drogę do Santiago de Compostela – mówi Jolanta Grabowska-Markowska, prezes Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis.

Same zabiegi wykorzystujące w terapii wodę pobudzają natomiast odporność i działają na wiele przewlekłych schorzeń. W przyszłości na powstający kompleks hydroterapeutyczny złożyć się mają również basen rehabilitacyjny i sala do balneoterapii. Basen jest nadal w budowie, a sala w trakcie doposażania. To jeszcze jeden, obok miłości do siatkówki rzecz jasna, powód dla którego nie warto szczędzić grosza licytując piłki naszych mistrzów.

Licytacja jednej z piłek - oryginalnej piłki minionych mistrzostw - wraz z autografami prawie wszystkich zawodników złotej drużyny oraz pięciu koszulek z podpisami zawodników ZAKSY, w tym mistrzami świata - już w grudniu.

Monika Chruścińska, Sonia Cichoń

Komentarze

3
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

9ag9dXf4BN

Tak, powiedzmy że to jest taki tseear internetowy Gdyby coś tak długiego dali do TV to poszliby z torbami a w dodatku kto, oprf3cz nas, oglądałby tak długą reklamę OS-a

vqh1KnCu7bh

Szanowny Marcinie dziś rano i wczoraj wieezorcm nie dopuszczano mnie do utworzeniakonta pod rf3żnym pretekstem: a to ,że mylny email, nazwa użytkownika i inne danekonieczne do wypełnienia i otrzymania konta. Nie bedę wszystkiego wymieniać , alecoś mi tu nie gra. Teraz poraz kolejny prf3buję i też nie wiem jak to się zakończy.Serdecznie Cię pozdrawiam Jan

nhqs

ze chodzi o die Meinschaft elf

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.