Łukasz Pado

Magdalena Jurczyk, nowa siatkarka Developresu Rzeszów: Jestem stąd i to jest dodatkowy plus

Magdalena Jurczyk (ur. 25.10.1995) Pochodzi z Cergowej, k. Dukli. Gra na pozycji środkowej, ma 185 cm wzrostu. Przygodę z siatkówką zaczynała w Dukli, Fot. Mat. prasowe Tauron Ligi Magdalena Jurczyk (ur. 25.10.1995)
Pochodzi z Cergowej, k. Dukli. Gra na pozycji środkowej, ma 185 cm wzrostu. Przygodę z siatkówką zaczynała w Dukli, potem występowała w 3 lidze w UKS-ie Dębowiec. W latach 2015-17 występowała w 1-ligowych Karpatach Krosno, potem w Wiśle Warszawa, Grupie Azoty PWSZ Tarnów, Enei Energetyku Poznań, a ostatnio w Jokerze Świecie.
W sezonie 2020/21 zagrała w 22 meczach, zdobywając 189 punktów w tym 8 zagrywką, 62 blokiem i 119 w ataku. Była drugą najlepiej punktującą siatkarką w swojej drużynie.
Łukasz Pado

- Cieszę się, że będę miała możliwość w pracy z dobrymi zawodniczkami, a w Rzeszowie, drużynie wicemistrza Polski, właśnie takie są - mówi Magdalena Jurczyk, siatkarka pochodząca z Cergowej w sezonie 2021/22 będzie reprezentować Developres SkyRes Rzeszów.

Developres Rzeszów, to najlepsza obecne opcja dla Magdaleny Jurczyk?
Myślę, że tak. Dla mnie jako siatkarki, która chce się rozwijać. Mam za sobą jeden sezon w najwyższej lidze, mogłam się pokazać, spędzić dużo minut na boisku. Cieszę się, że będę miała możliwość w pracy z dobrymi zawodniczkami, a w Rzeszowie, drużynie wicemistrza Polski, właśnie takie są. Osoba trenera też tu bardzo przyciąga.

W Developresie o te minuty na boisku może być trudniej. Konkurencja będzie znacznie większa niż w Jokerze Świecie, gdzie grała pani ostatni sezon...
Na pewno, ale jestem przekonana, że to podniesie mój poziom sportowy.

Ledwie rok temu wskoczyła Pani do Tauron Ligi i już jeden z topowych zespołów...
Każdy chce się piąć do góry. Mi się udało zajść bardzo wysoko, idąc od najniższych szczebli, krok po kroku w górę.

Do tej pory wchodzenie na wyższy poziom wychodziło pani dobrze, mam na myśli przyjście do Krosna, potem do Warszawy, czy ostatnio debiut w Tauron Lidze. Teraz też będzie dobrze?
Liczę, że ten kolejny sezon będzie jeszcze lepszy niż wszystkie poprzednie, bo o to w siatkówce chodzi, żeby stawać się coraz lepszym. Ważne też, żeby łapać to doświadczenie.

Klub otwarcie mówi o walce o złoto. Presja będzie większa niż w poprzednich klubach?
Myślę, że presja jest zawsze, niezależnie czy cel jest wyższy. Niezależnie, w której lidze gramy, to każdy i zawsze chce wygrywać.

Blok czy atak, w którym z tych elementów czuje się pani lepiej?
Myślę, że niewielką przewagą blok.

Powrót na Podkarpacie, to dodatkowe emocje?
Tak. Jestem z tego województwa i to dodatkowy plus, bo znam miasto, region, mam tu rodzinę, znajomych. Bliscy z pewnością będą przyjeżdżać częściej na moje mecze, bo przez ostatnie sezony byłam bardzo daleko - Poznań, Świecie, to godziny jazdy, a tu… godzinka i jestem u rodziców.

Oni pewnie cieszą się najbardziej…
Myślę, że tak. Po tych dwóch latach, na pewno tak.

Są inni sportowcy w rodzinie?
Tato kiedyś grał w piłkę w Dukli, ale tylko amatorsko.

Marzenia sportowe? Reprezentacja?
Chciałabym zdobyć medal, najlepiej złoty i najlepiej w tym sezonie. A w reprezentacji, to każdy chciałby kiedyś zagrać. Myślę, że będzie okazja się teraz pokazać.

Pani koleżanka z Jokera Kasia Wenerska pokazała, że można nawet z klubu z dołu tabeli wskoczyć do kadry...
Uważam, że jak zawodniczka jest dobra, to nawet grając w teoretycznie słabszym zespole, może swoją postawą pokazać, że jest bardzo dobra. Kasia to dobry przykład.

Podobno kiedyś pani marzeniem było zostać policjantką. Aktualne? Coś jest robione w tym kierunku?
Kiedyś było takie marzenie, ale to raczej było marzenie małej dziewczynki. Teraz już to marzenie znikło. Cieszę się, że skończyłam studia magisterskie z wychowania fizycznego i grając w Krośnie, czy Poznaniu popracowała trochę z dziećmi jako trenerka. Może kiedyś pójdę bardziej w tym kierunku, ale teraz będzie raczej trudno, żeby znaleźć na to czas.

Łukasz Pado

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.