Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paweł Gzyl

Julia Pietrucha: Wykorzystałam w pozytywny sposób falę, na której się znalazłam w świecie

Julia Pietrucha zaprezentuje w Krakowie nowe piosenki w niedzielę, 18 marca, w klubie Studio Fot. Robert Baka Julia Pietrucha zaprezentuje w Krakowie nowe piosenki w niedzielę, 18 marca, w klubie Studio
Paweł Gzyl

Muzyka. Julia Pietrucha opowiada o swych podróżach, zamianie aktorstwa na śpiewanie oraz o płycie „Postcards From The Seaside”

- Kiedy poprzednio rozmawialiśmy, byłaś na Hawajach. Teraz jesteś w Warszawie. Czy to znaczy, że zrezygnowałaś z egzotycznych podróży?

- Teraz, od półtora roku, mieszkam w Gdańsku. Wygląda więc na to, że zakotwiczyłam w Polsce na dłużej. Od dwóch lat nie mam kiedy podróżować. Odbyłam bowiem dwie długie trasy koncertowe, które promowały moją pierwszą płytę - „Parsley”. Po zeszłorocznych wakacjach zabrałam się za nagrywanie kolejnego albumu. Byłam na krótkim, dwutygodniowym wyjeździe w Europie - bo tylko na tyle mogłam sobie pozwolić. Do bardziej egzotycznych podróży wrócę dopiero zimą tego roku.

- Podsumujmy więc Twoje dotychczasowe wędrówki po świecie. Jak Cię zmieniły?

- Można to rozpatrywać w kategoriach wyjazdów, ale też w kategoriach zwykłego rozwoju osobistego. Człowiek starzeje się nieustannie - a tym samym ciągle uczy się czegoś nowego. Podróże w moim przypadku sprawiły, że stałam się bardziej otwarta na świat. Obcowanie z mieszkańcami Azji czy Ameryki bezpośrednio w ich domach sprawiło, że nie jestem już tak zamknięta jak kiedyś. A to dlatego, że podczas każdej podróży doznałam od innych wiele ciepła i dobroci, nawet tam, gdzie pozornie nie powinnam się tego spodziewać. Kiedy zatrzymaliśmy się w Indonezji u muzułmanów, którzy mieli nad domem portret Osamy Bin Ladena, nikt nas wcześniej tak gorąco nie przyjął, jak właśnie oni. Takie sytuacje pozwoliły mi dzisiaj mniej stereotypowo patrzeć na świat.

- A muzycznie?

- Też bardziej się otworzyłam. Wszędzie, gdzie byliśmy, szukałam nowych dźwięków. I dzięki temu tak blisko zaprzyjaźniłam się z ukulele. Zawsze zabierałam ten instrument ze sobą w dłuższe podróże - i bez różnych rozpraszaczy, w rodzaju telewizora czy internetu, mogłam się wtedy skupić na nauce gry na nim, a potem - na komponowaniu przy jego pomocy. Dlatego podróże przyczyniły się również do tego, że muzyka szerzej zagościła w moim życiu.

- Któraś z tych wypraw była wyjątkowa?

- Myślę, że ta ostatnia, kiedy podróżowałam po Wietnamie i Laosie, jeżdżąc na motocyklu. Dzięki niej nabrałam odwagi i postanowiłam, że kiedy wrócę do Polski, to nagram i wydam płytę. W efekcie całkowicie zmienił się mój tryb życia. Ale jestem bardzo zadowolona, że mogę to robić i dalej rozwijać się w tym kierunku.

Czytaj więcej:

 • Sukces płyty sprawił, że Julia Pietrucha zdecydowała się skupić na śpiewaniu i odpuściłaś sobie aktorstwo?
 • Czy Julia stosuje jakieś aktorskie techniki na scenie, aby uwieść publiczność?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.