Jest takie powiedzenie: „Człowiek jest tym co je”. Inne powinno brzmieć: „Umrze z powodu tego, czym oddycha”. Tego, czym oddychamy, nie widać. Informacja też jest ograniczana. Przynajmniej w Opolu.
Jak ktoś powie, że jest mu w życiu ciężko, bo ma krzywy zgryz albo jego dramatem są dodatkowe kilogramy - to go wyśmieję. Powiem: masz dwie ręce, to się ciesz - mówi Irena Kubara-Kootstra, fryzjerka z Opola.
Yves Goulais nie mógł pogodzić się ze zdradą żony. - Jestem demonem zła, którego opanowała żądza zemsty - mówił. I dlatego zastrzelił Andrzeja Zauchę
Jest jedyną żyjącą bohaterką książki „Dziewczyny od Andersa”. Mieszka w Londynie, ma 94 lata. Waleria Sawicka była żołnierzem II Korpusu. Zawsze niepokorna. Zachowała doskonałą pamięć i potrafi wspaniale opowiadać.
Policjanci ze Zgierza po 19 latach rozwiązali zagadkę zaginięcia 20-letniej dziewczyny, która opuściła łódzki klasztor. Dwa lata wcześniej ustalili, do kogo należy czaszka znaleziona nad Bzurą. Ale w łódzkim Archiwum X jest jeszcze wiele...
Ekspertka w dziedzinie kobiecej seksualności Joanna Keszka zdradza, jak mieć dobry seks. Liczy się to, żeby dzielić się swoimi pragnieniami, marzeniami i wspierać. Aby podkręcić atmosferę, wystarczy rozmowa. Możemy na przykład wspólnie...
Adrian S., pseudonim „Ryjek” za kratami przesiedział 12 lat. Jeszcze kilka dni temu był jednym z liderów więziennego zespołu „Paragraf 64”, który powstał w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich (nazwa zespołu nawiązuje do paragrafu w...
Pomoc z rządowego programu dla najmniej zamożnych rodzin z dwojgiem i trojgiem dzieci pozwala na coś więcej niż opłacenie jedzenia i dachu nad głową.
Trzy miesiące mieszkali pod Nysą w samochodzie, aż ktoś przypadkowy zawiadomił policję. Sąd zdecydował o czasowym odebraniu im małych dzieci. Gmina chce pomóc rodzinie.
Energia elektryczna dotarła prawdopodobnie do ostatniego przedwojennego domu na Opolszczyźnie. Rodzina Kitów z Bodzanowa czekała na elektryfikację od września 1945 roku.
Takie auta nie są tylko skarbonką bez dna, to przede wszystkim wielka pasja, szalona frajda, a trochę też próba powrotu do czasów dzieciństwa.
Do Rumunii wjeżdżaliśmy z bagażnikiem wypchanym stereotypami na temat Rumunów i ich kraju. Jakież było nasze zaskoczenie i niedowierzanie, gdy kolejne wyobrażenia wkładaliśmy między bajki.
Byłem i jestem Polakiem - mówił o sobie Józef Rotblat - jeden z twórców amerykańskiej bomby atomowej i zarazem laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 1995 r.
Rozmowa. Igrzyska w starożytności przetrwały prawie 12 stuleci celem było tylko zwycięstwo
1 sierpnia 1989 r. Zniknęły kartki na mięso. Przez sporą część PRL obowiązywała reglamentacja towarów. Był to skutek patologicznej gospodarki. Rozmawiamy z prof. Wojciechem Roszkowskim, historykiem.
Mimo że "Polski kodeks honorowy" Boziewicza nie obowiązuje już od wielu lat, to kwestia honoru ciągle jest kluczowa w zachowaniach wielu osób. Tak przynajmniej wynika z ich deklaracji
Rok 1965. Wigilia Bożego Narodzenia. W wielu domach szczęśliwy, pełen rodzinnego ciepła dzień. I wieczór. Dla dyżurnych strażaków z Słupskich Fabryk Mebli zakończył się jednak tragicznie. W wypadku zginął jeden z nich, drugi został kaleką....
Timothy Bates, psycholog z Uniwersytetu w Edynburgu, powiedział: „Nieważne, jakiej wielkości jest twój mózg, liczy się to, co z nim zrobisz”.
Z czego będzie pan egzaminował studentów? - Pytania będą takie same jak w zeszłym roku. - Ale panie profesorze, to kompletnie bez sensu!
Czy dźwięk w wodzie rozchodzi się szybciej? W jaki sposób Islandczycy starają się uniknąć kazirodztwa?
Laktoferyna - białko pozyskiwane z kobiecego mleka - zabija wirusy i grzyby i jest doskonałą bronią na bakterie oporne na antybiotyki.
Prehistoryczni konstruktorzy mieli zadziwiającą wiedzę na temat astronomii - dowodzą naukowcy. Jak to możliwe?
Dziennikarka i historyk Mirosława Kareta opisała w swej książce „Pokochałam wroga” realia życia w wojennym Krakowie. Chociaż wówczas związki Niemców z polskimi kobietami były stanowczo potępiane, zdarzały się dużo częściej, niż się powszechnie...
Przez 30 lat pracował na kolei, ale tak naprawdę ma duszę artysty. Zupełnie nie zna się na samochodach i nie przepada za sportem. Za to igłą i nitką potrafi zdziałać cuda. Leszek Król nie narzeka na nudę, brak zajęć ani też brak towarzystwa, bo...
Kanibalizm. Od dawna ludzie zjadali ludzi, na przykład w czasie wielkich głodów, podczas klęsk żywiołowych i wojen
Będę szczery. Nie lubiłem go za życia i teraz po śmierci też go nie lubię - przyznał kiedyś Piotr Skrzynecki. On się męczył ze swoim talentem - mówił jego przyjaciel Jerzy Cnota. Wiesław Dymny wciąż fascynuje, zastanawia, prowokuje i pozostawia...
Ul. Stradomska 15 w Krakowie to adres, który powinni znać wszyscy miłośnicy automatów do gry. W Interaktywnym Muzeum Flipperów znajdziemy kilkadziesiąt maszyn, które dostały drugie życie dzięki prawdziwym pasjonatom.
Nikt nie pytał Jerzego Płonki, czy chce być niewidomy. On też nie prosi nikogo o zgodę na zdobycie Korony Europy - 46 szczytów na naszym kontynencie.
Drogi Ilony Wąsik i doktora Tadeusza Łyczakowskiego przecięły się w dramatycznych okolicznościach. Krakowski mikrochirurg dwie dekady temu przyszył kobiecie odcięte stopy. Po latach efekt swojej pracy sprawdził w praktyce - tańcząc ze swoją byłą...
Zbyt szybka jazda samochodem, obgryzione paznokcie i maniakalne skupienie się na sobie - to dobre sposoby na zniechęcenie kogoś, z kim się umówiliśmy na romantyczne spotkanie. Nie ma jednak nic gorszego niż... nuda.
Obyczaje. Piastowie władzę zawdzięczali alkoholowi. Siemowit, Chrobry, Rogatka, Kazimierz Wielki, Olbracht, Batory, Władysław IV, August II Mocny - to władcy, którzy często pili na umór
Skok na carski pociąg pod Bezdanami to był niezwykły napad, bardzo zuchwały, a pikanterii dodawał mu fakt, że brali w nim udział „rabusie”, z których kilku potem rządziło Polską.
Przez pół roku przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości nie mogli dotrzeć do zabójcy gajowego. Zuchwały Polikarp W. był przekonany, że nigdy nie odpowie za swą zbrodnię, ale... wygadał się żonie.
Jeśli ktoś sądzi, że kiedyś winobraniowe korowody chodziły tylko jedną trasą, to się głęboko myli. Wariantów przemarszu było kilka. I style polityczne też bywały różne.
Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.