Mafia kredytowa. Policja zatrzymała kolejnych siedmiu członków przestępczej grupy

Czytaj dalej
Fot. dolnoslaska.policja.gov.pl
Radosław Dimitrow

Mafia kredytowa. Policja zatrzymała kolejnych siedmiu członków przestępczej grupy

Radosław Dimitrow

Są oni związani z Europejską Grupą Finansową Council, która działała m.in. na Opolszczyźnie. Przestępcy udając doradców finansowych wkręcili ludzi w długi na setki tysięcy złotych.

Członkowie mafii kredytowej działali jako „doradcy” m.in. w województwach opolskim, śląskim i dolnośląskim. Zamiast pomagać swoim klientom uporządkować domowe finanse, wykorzystywali ich niewiedzę, by wrobić ich w ogromne kredyty na kwoty od 10 do ponad 300 tys. zł. Fałszowali dokumenty o możliwościach finansowych ludzi i wykorzystywali luki w systemach bankowych - np. uruchamiali jednocześnie kilka pożyczek w różnych bankach. Sami zarabiali na prowizjach od kredytów, które nierzadko wynosiły nawet 20 tys. zł.

 • Ile osób zostało już zatrzymanych do sprawy?
 • Jak działali przestępcy?
 • Do jakich strat doprowadzili?
Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.