Tomasz Rusek

Ludzie boją się wilków. Jaki jest pomysł władz? Złapać i... wysłać w świat

Wilka nagrany przez fotopułapkę w kłodawskich lasach Fot. materiały Nadleśnictwa Kłodawa Wilka nagrany przez fotopułapkę w kłodawskich lasach
Tomasz Rusek

- Nie chcemy ich zabijać. Chcemy je schwytać - mówi o wilkach, które grasują koło wsi Mosina burmistrz Witnicy Dariusz Jaworski. Na razie jednak nie ma chętnych do ich przyjęcia.

W Wikipedii o Mosinie napisane jest tak: „Otoczona lasami mała wioska rolnicza”. Śmiało jeszcze można dopisać, że jest tu piękny, zabytkowy kościółek oraz gigantyczny, 460-letni dąb, który jest pomnikiem przyrody. No i wilki.

Przez wilki o Mosinie jest głośno od kilku miesięcy. W maju zagryzły trzy owce, w lipcu dwie kolejne. Żeby to zrobić, musiały przejść przez posesje. Czyli w ogóle nie wystraszyły się zapachu człowieka. Rozszarpały zwierzęta, najadły się i zniknęły.

 • Przez wilki o Mosinie jest głośno od kilku miesięcy.
 • O atakach ludzie oraz urzędnicy z gminy Witnica zawiadomili Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gorzowie.
 • Ludzie żyją w strachu.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.