Iwona Marciniak

Lotnisko Pinnow i jego odkrywane tajemnice

Prace poszukiwawcze na terenie dawnego niemieckiego lotniska będą kontynuowane także w 2018 roku Fot. MOP Kołobrzeg Prace poszukiwawcze na terenie dawnego niemieckiego lotniska będą kontynuowane także w 2018 roku
Iwona Marciniak

Do kołobrzeskiego muzeum trafiła podstawa działka przeciwlotniczego, odkryta przez Grupę Eksploracyjno - Poszukiwawczą Parsęta

Do eksponatów Muzeum Oręża Polskiego dołączyła podstawa działka przeciwlotniczego 20 mm MG 151/20 (Drilling). Odkryli ją i dosłownie wydobyli spod ziemi, na terenie nieistniejącego już, niemieckiego lotniska Pinnow (Pniewo), pracownicy Muzeum Oręża Polskiego i członkowie współpracującej z MOP grupy Eksploracyjno - Poszukiwawczej Parsęta pod wodzą Jana Orlińskiego.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.