Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

List nastolatki spod Częstochowy do premiera Morawieckiego. Błąd urzędnika skarbowego zniszczył firmę ojca Roberta Janeczka, niszczy rodzinę

Czytaj dalej
B. Romanek, T. Semik

List nastolatki spod Częstochowy do premiera Morawieckiego. Błąd urzędnika skarbowego zniszczył firmę ojca Roberta Janeczka, niszczy rodzinę

B. Romanek, T. Semik

15-letnia Aleksandra Janeczek spod Częstochowy napisała list do premiera Mateusza Morawieckiego, bo jej rodzina cierpi. Firma taty zbankrutowała z powodu błędu urzędnika skarbowego.

Radostków Kolonia: Ola kończy w tym roku gimnazjum i odkąd pamięta, do jej domu przychodzili „dziwni ludzie”. „Dziś wie, że to byli poborcy skarbowi, komornicy, którzy „się szarogęsili, a rodzice byli bezradni”. W liście do premiera prosi: „Jest Pan moją ostatnią nadzieją na to, aby Pańscy urzędnicy pochylili się w końcu nad sprawą i poszukali ugodowego zakończenia tej wieloletniej gehenny”.

Ola pyta premiera Morawieckiego, kiedy będzie ten etap i ten czas, bo ta sprawa niszczy jej rodzinę. Dodaje:

„W moim życiu nadszedł taki moment, w którym zobaczyłam, jak mój tata płakał, bo nie miał pojęcia, co może zrobić, aby nam zapewnić jakąkolwiek przyszłość. Mama przypłaciła to zawałem serca. Przez całą tę sprawę żyję w ciągłym stresie i napięciu”.

Do sprawy cywilnej o odszkodowanie przystąpiła ostatnio katowicka prokuratura. Domaga się od sądu ustalenia, czy działania organów skarbowych przyczyniły się do utraty płynności finansowej przez firmę Roberta Janeczka i w jakiej wysokości doznał on szkody.

O sprawie ojca Oli, Roberta Janeczka pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Poniżej przypominamy, jak z powodu urzędniczego błędu zaprzepaścił szansę na zrobienie interesu swojego życia.

Robert Janeczek w swoich staraniach o rekompensatę nie poddaje się od blisko 14 lat. Kiedy Sąd Apelacyjny nakazał Sądowi Okręgowemu ponowne rozpatrzenie sprawy i rzetelny proces, przedsiębiorca był dobrej myśli.

W dalszej części:

 • Kiedy i ldaczego zaczęły się problemy Roberta Janeczka
 • Dlaczego w procesie uczestniczyła Prokuratura Okręgowa
 • Co wydarzyło się na posiedzeniu niejawnym
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

B. Romanek, T. Semik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.