Lidia Stotko: "Spotykam młodych ludzi, którzy mają naprawdę dobre serca"

Czytaj dalej
Fot. Fot. Julia Jezierny/ekonomik
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Lidia Stotko: "Spotykam młodych ludzi, którzy mają naprawdę dobre serca"

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Lidia Stotko, nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu nagrodzona przez MEN tytułem „Nauczyciel-Wolontariusz Roku”

Tylko 12 nauczycieli w Polsce zostało tak wyróżnionych, a pani zajęła drugie miejsce . Ta nagroda ma dla pani duże znaczenie?
Dla mnie liczy się to, że to moi uczniowie i i moja szkoła zgłosili mnie do tego konkursu. Miło było u siebie odbierać gratulacje. Szczerze mówiąc, gdyby nie to, że młodzież tak bardzo zaangażowała się w realizację konkursowego filmu o mnie, nigdy bym się na udział w tym konkursie nie zgodziła. Moim zdaniem to młodzież należy wyróżniać, bo to oni naprawdę działają.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.