Lidia Stotko: "Spotykam młodych ludzi, którzy mają naprawdę dobre serca"

Czytaj dalej
Fot. Fot. Julia Jezierny/ekonomik
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Lidia Stotko: "Spotykam młodych ludzi, którzy mają naprawdę dobre serca"

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Lidia Stotko, nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu nagrodzona przez MEN tytułem „Nauczyciel-Wolontariusz Roku”

Tylko 12 nauczycieli w Polsce zostało tak wyróżnionych, a pani zajęła drugie miejsce . Ta nagroda ma dla pani duże znaczenie?
Dla mnie liczy się to, że to moi uczniowie i i moja szkoła zgłosili mnie do tego konkursu. Miło było u siebie odbierać gratulacje. Szczerze mówiąc, gdyby nie to, że młodzież tak bardzo zaangażowała się w realizację konkursowego filmu o mnie, nigdy bym się na udział w tym konkursie nie zgodziła. Moim zdaniem to młodzież należy wyróżniać, bo to oni naprawdę działają.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.