Joanna Krężelewska

Lepiej tu nigdy nie trafić...

Lepiej tu nigdy nie trafić...
Joanna Krężelewska

Wirtualny spacer w miejsce na co dzień niedostępne - do Policyjnego Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Zwane jest ono przez mundurowych w skrócie PPdOZ-etem lub izbą, a przez zatrzymanych „dołkiem”. Mieści się na drugim piętrze budynku Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Słowackiego 11 w Koszalinie. Izba przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn zatrzymanych w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia. W pomieszczeniach tych mogą przebywać też osoby pozbawione wolności, przetransportowywane do jednostek penitencjarnych lub sądów, w związku z czynnościami procesowymi, w których biorą udział. - W izbie wydzielonych jest osiem pokoi dla osób zatrzymanych.

Jednocześnie przebywać tu może dwanaście osób - informuje Monika Kosiec, rzeczniczka koszalińskiej komendy. - Nadzór nad zatrzymanymi sprawują funkcjonariusze. W sytuacji, gdy osobą zatrzymaną jest kobieta, czynności związane z jej przyjęciem wykonuje funkcjonariuszka policji. Zatrzymani mogą przebywać w PPdOz-ecie do 48 godzin, bądź - jeśli tak zadecyduje sąd - do 72 godzin.

KLIKNIJ>>> Zbrodnie Pomorza - mroczna historia regionu

Wszystkie pokoje dla osób zatrzymanych wyglądają bardzo podobnie. W każdym znajduje się podest do spania, stół i ława do siedzenia. Sprzęty nie mają ostrych krawędzi i są przymocowane do podłogi lub do ściany.

W drzwiach zainstalowano wizjery, które umożliwiają funkcjonariuszom stałą obserwację i kontrolę osób zatrzymanych. Pomieszczenia sanitarne znajdują się na korytarzu. Jeśli zatrzymany ma przy sobie jakieś przedmioty, trafiają one do depozytu - do szafy pancernej, znajdującej się w pokoju dyżurnego.

areszt w koszalinie by glowinkowski on photosynth

Joanna Krężelewska

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.