Lekarze z USK w Opolu walczą o życie 50-latka z Praszki. Ratują go z głębokiej hipotermii

Czytaj dalej
Fot. Iwona Kłopocka
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Lekarze z USK w Opolu walczą o życie 50-latka z Praszki. Ratują go z głębokiej hipotermii

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Od poniedziałku lekarze z oddziału anestezjologii i intensywnej terapii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu walczą o życie 50-latka z Praszki, który trafił do szpitala w stanie głębokiej hipotermii. Temperatura jego ciała spadła do 22 stopni C. W terapii używają ECMO, czyli sztuczne płucoserce.

50-latek z Praszki trafił na oddział anestezjologii i intensywnej terapii USK po tym, jak znaleziono go nieprzytomnego w przydrożnym rowie. Najpierw na miejscu ratował go zespół karetki pogotowia, potem wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Mężczyzna był bardzo mocno wyziębiony, temperatura jego ciała spadła do 22 stopni C.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.