Las was ugości...

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Janina [email protected]

Las was ugości...

Janina [email protected]

W sobotę i w niedzielę w godz. od 10 do 18 Nadleśnictwo Woziwoda otwiera drzwi i zachęca do spędzenia wolnego czasu w otoczeniu przyrody.

Będzie można zwiedzać znajdujący się przy siedzibie nadleśnictwa kompleks edukacyjny. W godzinach odwiedzin do dyspozycji będą pracownicy nadleśnictwa.

Zaplanowane są konkursy plastyczne dla dzieci, zwiedzanie ośrodka edukacji przyrodniczo-leśnej, przejazd melexem po ścieżce przyrodniczej, rozwiązywanie zadań edukacyjnych oraz quizy prowadzone na terenie ośrodka, a także zabawy terenowe.

- Za prawidłowe wykonanie zadań przewidujemy drobne upominki - informują w nadleśnictwie. - Zwycięzcy konkursu plastycznego oraz osoby, które najlepiej wykonały zadania edukacyjne w terenie, otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczególnie serdecznie zapraszają dzieci od 5 do 13 lat do udziału w konkursie, którego tematem jest „Leśnik w pracy“. Aby przystąpić do konkursu, należy przyjechać do Woziwody i na miejscu wykonać pracę plastyczną.

Jego celem jest podniesienie świadomości wśród dzieci i młodzieży szkolnej o pracy leśnika, gospodarki leśnej oraz zagrożeń lasu, a także rozbudzanie zainteresowania lasem, oraz kształtowanie postaw proekologicznych, a także rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.