Radosław Dimitrow

Ksiądz z Jemielnicy molestował ministranta. Kuria zgłosiła sprawę do prokuratury. Byłemu wikaremu grozi więzienie

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. freeimages.com Zdjęcie ilustracyjne.
Radosław Dimitrow

Ksiądz Mariusz K. odpowiadał za przygotowywanie ministrantów do służby przed ołtarzem w parafii w Jemielnicy (powiat strzelecki). Przed jednym z chłopców rozebrał się do naga. Innym razem dotykał ministranta w miejsca intymne. Może trafić do więzienia nawet na 12 lat.

Wikary Mariusz K. był duchownym, który służył w parafiach w Głubczycach, Prudniku, a także Jemielnicy. Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich zarzuca mu, że dopuścił się molestowania pełniąc posługę w tej ostatniej parafii.

Ksiądz Mariusz był odpowiedzialny za przygotowywanie ministrantów do służby przed ołtarzem.

 • Rodzina nie chciała zgłosić sprawy na policję.
 • Zgłosiła ją do prokuratury kuria.
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

sylwestrius

Warto pamiętać, że zgodnie z nowelizacją art. 304 kodeksu Postępowania Karnego oraz art. 240 Kodeksu Karnego każdy ma obowiązek poinformować organa ścigania o przestępstwie nadużycia seksualnego względem dzieci i małoletnich. Ale art. 240 wymienia też inne przestępstwa, jak gwałt. Fakt, że problem krzywdzenia dzieci i nieletnich jest niestety obecny w społeczeństwie potwierdza raport Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pt.: Dzieci się liczą 2017. Dostępny na stronach fundacji. Zainteresowanym polecam lekturę.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.