Mirela Mazurkiewicz

Ksiądz skazany za seks z niepełnosprawną nastolatką nadal odprawia msze w Kamieniu Śląskim

Kuria: Ks. Krzysztof K. otrzyma zakaz pełnienia posługi poza klasztorem Fot. pixabay.com Kuria: Ks. Krzysztof K. otrzyma zakaz pełnienia posługi poza klasztorem
Mirela Mazurkiewicz

Ks. Krzysztof K. miał pokutować w klasztorze. Tymczasem w Kamieniu Śląskim odprawia msze. Był też obecny na uroczystościach odpustowych. Parafianie nie kryją oburzenia.

Ksiądz Krzysztof K. już po tym, jak został prawomocnie skazany, nie raz odprawiał w Kamieniu Śląskim msze. Parafianie szeptali między sobą, że to wstyd, ale na tym sprawa się kończyła. Czara goryczy przelała się, gdy duchowny stanął przy ołtarzu na odpuście parafialnym.

– Na Facebooku zobaczyłem fotografię z tego odpustu, bo sam w tym czasie byłem na wakacjach.

Ks. Krzysztof K. za uprawianie seksu z 16-latką został prawomocnie skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Pochodzący spod Kluczborka duchowny przez lata pełnił posługę kapłańską na Opolszczyźnie. 

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mirela Mazurkiewicz

Na co dzień zajmuję się sprawami społecznymi, starając się rozwiązać problemy na pozór nie do rozwiązania. Nie boję się trudnych pytań i uparcie egzekwuję odpowiedzi na nie. Czasami wyprowadzając przy tym z równowagi moich rozmówców. Największą frajdę sprawia mi obserwowanie, jak słowo pisane może zmienić (i często zmienia!) rzeczywistość wokół nas. Relacjonuję najgłośniejsze procesy sądowe w regionie. Lubię błądzić w gąszczu paragrafów, ale staram się nie tracić przy tym z pola widzenia ludzi. Konsekwentnie upominam się o prawa zwierząt. Dwukrotnie byłam nominowana do prestiżowej nagrody dziennikarskiej Grand Press w kategorii „News” (za informację o seksaferze w opolskiej policji oraz za materiał „Zabrali matkę w nocy na oczach jej dzieci” o policjantach, którzy w nocy zabrali z domu kobietę, ponieważ nie zapłaciła 2,3 tys. zł grzywny, a dwoje jej małych dzieci umieścili w pogotowiu opiekuńczym). Jestem doktorem nauk społecznych z zakresu nauk o polityce.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.