Ks. Jerzy Kostorz - wykładowca i społecznik

Czytaj dalej
Red

Ks. Jerzy Kostorz - wykładowca i społecznik

Red

Złota Spinka w kategorii "Postawa społeczna".

- Ta nagroda jest podwójnym paradoksem. Na galę przyjechałem z sympatii dla redaktora naczelnego – mówię zupełnie szczerze. Nigdy też nie nosiłem spinek. Więc cieszę się z takiej nagrody ogromnie – mówił ks. prof. Kostorz.

Laureat opowiedział publiczności bajkę o kompletnie różowej krainie. Właśnie tam znalazł się zielony krasnoludek i uświadomił sobie, że jest z zupełnie innej bajki.

– Morał z tej bajki jest taki - kontynuował ks. Jerzy - Niewiele bym zdziałał, gdyby w moim otoczeniu nie było zielonych krasnoludków, które mi pomagają. Spotykam ich na uniwersytecie, gdzie mam zaszczyt pracować, i na politechnice, w urzędzie miasta i w urzędzie marszałkowskim, w kurii, gdzie też pracuję i w wielu innych miejscach. Dziękuję za to wyróżnienie przede wszystkim ludziom, którzy mi pomagają.

Ks. Kostorz przyczynił się bardzo do wsparcia opolskiej katedry. Z jego inicjatywy na rzecz renowacji świątyni koncertowali w Opolu m.in. Grupa MoCarta, Sylwia Grzeszczak i Kamil Bednarek. Po dwóch latach starań udało mu się na 30 czerwca zaprosić do Opola siostrę Cristinę Scuccię. Zwyciężczyni „The Voice of Italy” zaśpiewa na rzecz katedry.

Ks. prof. Kostorz wielokrotnie organizował lub aktywnie wpierał imprezy na rzecz chorych dzieci, np. „Gramy dla Nikodema”. Zorganizował koncert Kamila Bednarka w opolskiej „Kubaturze” na rzecz 7 letniej Mai i 3-letniego Marcelka. W kwietniu zorganizował koncert Marcina Wyrostka dla dzieci z Aleppo. Impreza pozwoliła przekazać do Syrii ponad 50 tys. zł. Udało mu się zachęcić kilkadziesiąt osób osadzonych w zakładach karnych okręgu opolskiego do udziału w konkursie biblijnym. Osadzeni wykazali się bardzo dobrą wiedzą i mogli liczyć na atrakcyjne nagrody.

Wyróżnienia w tej kategorii:

Agnieszka Kossowska - autorka książek dla dzieci.
Krystyna Słodczyk - ekolożka.

Red

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.