Krzyże w szkołach. Wróciła dyskusja o krzyżach w salach lekcyjnych za sprawą Donalda Tuska. Komentują podlascy politycy i dyrektorzy

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Dembinski
Magda Ciasnowska

Krzyże w szkołach. Wróciła dyskusja o krzyżach w salach lekcyjnych za sprawą Donalda Tuska. Komentują podlascy politycy i dyrektorzy

Magda Ciasnowska

Podczas internetowego czatu Donald Tusk przyznał, że krzyże nie powinny wisieć w szkołach. Te słowa wywołały w kraju niemałe poruszenie. O komentarze poprosiliśmy podlaskich polityków i dyrektorów.

W trakcie zorganizowanego przez Platformę Obywatelską czatu, jeden z internautów zapytał Donalda Tuska, czy w polskich szkołach powinny wisieć krzyże.

– Uważam, że nie. Bardzo chciałbym, żeby miejscami, gdzie wszyscy ci, którzy wierzą, mogli się spotkać w spokoju i wzajemnym zaufaniu, pomodlić się, były kościoły, a nie urzędy publiczne czy szkoły. Szkoła powinna uczyć nas wszystkich wzajemnego respektu i szacunku, niezależnie od tego, czy ktoś jest wierzący czy niewierzący. Miejsca publiczne, takie jak Sejm czy szkoła, powinny być wolne od symboliki religijnej – mówił Donald Tusk.

Po słowach lidera PO w sieci zawrzało. Wypowiedź Tuska głośno komentują przedstawiciele partii rządzącej. Odniósł się do niej m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek czy sekretarz stanu w kancelarii premiera Adam Andruszkiewicz.

O komentarz poprosiliśmy też podlaskiego posła PiS Dariusza Piontkowskiego, wiceministra edukacji i nauki.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Magda Ciasnowska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

W urzędach także nie powinny wisieć - w Polsce jest podobno rozdział państwa od kościoła więc urzędy państwowe (w tym szkoły), to nie kościoły, więc krzyże TYLKO I WYŁĄCZNIE w kościołach, ewentualnie ich otoczeniu. A tak wszędzie gdzie jestem mam wrażenie, że jestem w kościele (że o sławnym już sejmie i obronie krzyża nie wspomnę), a nie chcę tam bywać.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.