Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paweł Gzyl

Krzysztof Zalewski: Może dzięki Niemenowi uda mi się pozbyć tego nałogu na zawsze

"Zalewski śpiewa Niemena" to tytuł nowej płyty Krzysztofa Zalewskiego, która ukaże się na rynku 26 stycznia Fot. Fot. Przemek Dzienis "Zalewski śpiewa Niemena" to tytuł nowej płyty Krzysztofa Zalewskiego, która ukaże się na rynku 26 stycznia
Paweł Gzyl

Jak odkryłeś Niemena?
Urodziłem się w 1984 roku, więc zdążyłem jeszcze „załapać się” na Niemena, choćby czytając jego felietony w „Teraz Rocku”. To u nas ponadczasowa postać, przecież chyba każdy Polak zna „Dziwny jest ten świat” i inne jego przeboje. Poza tym moja babcia, która jako pierwsza w rodzinie kupiła odtwarzacz CD, miała ze czterdzieści płyt Lutosławskiego, a tylko dwie rozrywkowe - Chrisa Rea i Czesława Niemena. Dla ośmiolatka, którym wtedy byłem, były to jedyne rzeczy do słuchania. Potem poznałem twórczość Niemena lepiej i zdarzało mi się nawet śpiewać jego utwory.

Jak więc zareagowałeś, kiedy organizatorzy festiwalu w Jarocinie zaproponowali Ci przygotowanie koncertu z piosenkami Niemena?
Jestem jednostką bardzo ambitną. Pomyślałem więc od razu: „Co, ja nie dam rady?!”. (śmiech) Tak naprawdę było mi z jednej strony miło, że pomyślano o mnie, iż podołam zaśpiewaniu piosenek legendy, a z drugiej stwierdziłem, że to dobra okazja dla mnie, aby się podszkolić jako wokalista.

W dalszej części tekstu:

 • W jakis sposób Krzysztof Zalewski wybierał piosenki na swoją płytę
 • Co ujęło Krzysztofa Zalewskiego w piosenkach Niemena
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.