Marek Kęskrawiec

Kraków wiosną brudny jak zwykle, czyli dziwny jest ten świat

Kraków wiosną brudny jak zwykle, czyli dziwny jest ten świat
Marek Kęskrawiec

Za rogiem wiosna, więc wielu z nas zabierze się zaraz za domowe porządki. Ale w naszym większym domu, czyli w Krakowie, na wielkie sprzątanie nie ma co liczyć.

Będzie jak zawsze, a właściwie to nawet gorzej, bo z racji pandemii miasto ma wyjątkowo ograniczone środki. Zapewne musimy się więc przyzwyczaić do atakujących nasze płuca tumanów pyłu, które wiatr będzie wzbijał z przerażająco brudnych ulic.

Wiem, pisałem na ten temat już nie raz, ale wciąż nie mogę się nadziwić lokalnym władzom, które tworzą zamkniętą strefę ekologiczną na Kazimierzu, zamiast najpierw go posprzątać z brudu i psich odchodów. Co obecnie, w tej wymarłej i opuszczonej przez turystów dzielnicy - widać nalepiej. Kto mi nie wierzy, niech porówna Kraków z Poznaniem lub Gdańskiem.

Nasz magistrat się na ten temat nawet nie zająknie, choć mógłby np. wydać oświadczenie, że Kęskrawiec pisze bzdury. Mógłby też pójść inną drogą, tak jak w przypadku zieleni. Dane GUS-u mówią, że mamy jej najmniej pośród dużych polskich miast? To my na to pokażemy wspaniałe dane Husqvarny (a ja myślałem, że oni piły produkują). A one mówią, że jesteśmy w czołówce światowej. Kto nam zabroni?

To ostatnio ciekawy sposób na krytykę: pokazywać jakieś dziwaczne dane albo udawać, że problem nie istnieje. Skoro i tak z racji pandemii nie ma konferencji prasowych, to przecież nikt władz miejskich nie ośmieszy. To zresztą akurat jest pomysł, który skopiowano od władz państwa. Prezes Orlenu zebrał ogromny majątek? Przemilczmy konkrety i uznajmy to za spisek. Rząd podejmuje niespójne decyzje w sprawie pandemii? Ależ to tylko hejt. A więc do boju, magistracie. Dawajcie odpór ekologicznym oszołomom!

Marek Kęskrawiec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.