Kozielski szpital znów będzie niemal w całości "covidowy". To oznacza duże problemy dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Czytaj dalej
Tomasz Kapica

Kozielski szpital znów będzie niemal w całości "covidowy". To oznacza duże problemy dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Tomasz Kapica

Informację o tym przekazał na sesji rady miasta zastępca dyrektora SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. Zmiany wchodzą w życie od poniedziałku.

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek wczesnym popołudniem mówił o istotnym zwiększeniu miejsc "covidowych" w każdym regionie. Na sesji rady miasta Kędzierzyna-Koźla informację w tej sprawie przekazał zastępca dyrektora SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu Jacek Mazur.

Zmiany wchodzą w życie od poniedziałku. W sumie dla zakażonych na koronawirusa będzie tam czekało 280 łóżek.

Wyłączone z przekształcenia pozostaje jedynie oddziały: pediatryczny, geriatryczny i pulmonologiczny. Nie znajdują się one jednak w głównym kompleksie szpitala na ulicy Roosevelta.

To oznacza spore problemy dla mieszkańców powiatu z dostępnością do opieki szpitalnej. Znów będą oni musieli korzystać z lecznic w Strzelcach Opolskich albo Krapkowicach.

Na razie władze powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego nie skomentowały oficjalnie tej decyzji.

W części zakaźnej szpitala w Koźlu na razie przebywa 125 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, wśród nich jest czworo dzieci, w tym 16 pacjentów przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

Tomasz Kapica

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Sylwia Wróbel

Panie Tomaszu, nie wstyd Panu, że pracuje Pan w tak tendencyjnej, antypolskiej redakcji gazety, która szczuje na siebie ludzi i w której ukazują się jednostronne artykuły w jednej słusznej niemieckiej linii?

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.