Szymon Spandowski

Koronawirus demoluje miejski budżet Torunia. Zabraknie 60 milionów złotych

- Musimy zastanowić się, gdzie jeszcze można zaoszczędzić. To będzie oznaczało część decyzji niezbyt popularnych - mówi skarbnik miasta, Magdalena F Fot. Polska Press - Musimy zastanowić się, gdzie jeszcze można zaoszczędzić. To będzie oznaczało część decyzji niezbyt popularnych - mówi skarbnik miasta, Magdalena Flisykowska-Kacprowicz.
Szymon Spandowski

Końca pandemii nie widać, a już wiadomo że budżet Torunia stracił ok. 60 mln zł. Blokady wydatków, które prezydent zarządził do tej pory dają 27 mln, czyli mniej niż połowę koronawirusowej dziury w budżecie.

Wynik tego rachunku jest więc prosty: trzeba będzie ciąć.

- Zobowiązałem kierowników gminnych jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Torunia i Gminy Miasta Toruń do niezwłocznego, intensywnego poszukiwania możliwości ograniczania wydatków, a w konsekwencji realnego zmniejszenia kosztów funkcjonowania miasta. Efektów tej pracy spodziewamy się w drugiej połowie maja, co będzie podstawą do dokonywania kolejnych blokad - mówił Michał Zaleski.

Już wiadomo, że pasa będzie musiał zacisnąć Miejski Zarząd Dróg. Z 27 zaoszczędzonych milionów złotych, ponad 6,5 mln pochodzi z jego kasy. Do finansowej zamrażarki trafiło m.in. 2, 63 mln zł na budowę dróg lokalnych.

Oszczędności poczują także pracownicy samorządowej administracji.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Szymon Spandowski

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Tad

Bardzo krytycznie oceniam ograniczenie budżetu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. W obecnej sytuacji przybywa rodzin i osób samotnych, które powinny znaleźć się pod opieką MOPR. Szkoda, że władze miasta nie informują o priorytetach w gospodarowaniu kurczącym się budżetem miasta. Szkoda, że skutecznie robi się uniki w sprawie przyszłego finansowania imprez i budowy pałacu dla CAMERIMAGE.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.