Bogumiła Rzeczkowska

Koniec części targowiska na placu Wolności w Ustce. Latem będzie parking

Parking zamiast rynku. Ustczanie muszą powoli rozstawać się z bazarem, na którym kilkadziesiąt lat robili zakupy Fot. Łukasz Capar Parking zamiast rynku. Ustczanie muszą powoli rozstawać się z bazarem, na którym kilkadziesiąt lat robili zakupy
Bogumiła Rzeczkowska

Miasto przygotowuje się do przebudowy placu Wolności. Na razie nie ma pieniędzy na budowę Centrum Kultury, ani partnera publicznego do budowy parkingów podziemnych. Jednak bazar znika z centrum miasta.

Sprawa ta była omawiana na ostatniej ubiegłorocznej sesji. Jednak radni zadowolili się zapewnieniem urzędników, że rynek zostanie przeniesiony na ul. Krótką.

Umowy z handlowcami wygasły 31 grudnia. Część z nich została przedłużona do końca września tego roku, ale część tylko do końca marca.

- Jak wygląda estetyka tego miejsca, to każdy z państwa ma wyrobioną opinię - stwierdził burmistrz Jacek Graczyk.
Natomiast wiceburmistrz Bartosz Gwóźdź-Sproketowski przyznał, że spotkania z handlowcami przebiegały burzliwie i nie wszystkim podobają się takie ustalenia.

Tak więc budki i wiaty będą znikać etapami. Część z nich zostanie rozebrana wiosną, gdy tylko skończą się umowy z dzierżawcami.

- Na sezon planujemy urządzić tam płatny parking, ale tylko tymczasowy. Później podejmiemy działania zmierzające do właściwej inwestycji - mówi Adam Meller-Kubica, naczelnik wydziału inwestycji w usteckim ratuszu.

- Natomiast sprawą przeniesienia handlu na ulicę Krótką zajmuje się Usteckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Według koncepcji na placu Wolności ma powstać parking naziemny i podziemny, na jego dachu - zabudowa i część rekreacyjna, ale tylko z niską zielenią, z boku - Centrum Kultury.

Na razie Ustka jest na etapie poszukiwań. Do wybudowania parkingu miasto szuka partnera prywatnego. Rozgląda się również za środkami, za które mogłoby wybudować Centrum Kultury.

W 2012 roku pomysł poprzednich władz miasta - zabudowania placu hotelami i kamienicami - od razu został storpedowany przez większość ustczan.

Bogumiła Rzeczkowska

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.