Kolejne patrole wyjdą na ulice Opola

Czytaj dalej
Fot. Fot. archiwum/paweł stauffer
Anna Grudzka

Kolejne patrole wyjdą na ulice Opola

Anna Grudzka

Do końca roku na ulicach Opola pojawi się więcej funkcjonariuszy w mundurach. 
Takie rozwiązanie sugerowali mieszkańcy, którzy dzięki temu czują się bezpieczniej.

Miasto przekaże pieniądze na dodatkowe patrole policji do końca roku. Okazuje się bowiem, że opolanie - podczas spotkań z prezydentem, czy urzędnikami, podkreślali, że chcą widzieć umundurowanych policjantów na ulicach.

- Podobne zdanie ma nasza straż miejska. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie, dlatego wracamy do tradycji dodatkowych patroli – podkreślał Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Patrole wracają po przerwie

Dodatkowe, piesze patrole policji wróciły na ulice w ubiegłym roku po kilku latach przerwy. Wtedy miasto wydało na nie 150 tysięcy złotych. W tym roku przekaże na ten cel 100 tys. - Ale nie jest wykluczone, że ta kwota się jeszcze wzrośnie – mówi prezydent Wiśniewski.

Więcej będzie też strażników, bo miasto dało pieniądze na 9 etatów

Dodatkowe patrole są związane z powiększeniem się Opola, ale też z nowymi wydarzeniami sportowymi w mieście i festiwalem.

- Ratusz daje pieniądze, a my dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców. Funkcjonariusze będą patrolować całe miasto zgodnie z potrzebami mieszkańców, dodatkowo będą się skupiać na licznych imprezach, które organizowane są w ramach 800-lecia miasta - informuje Marzena Grzegorczyk, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Na ulicach Opola zobaczymy też więcej strażników miejskich.

- W tym roku dostaliśmy pieniądze na 9 nowych etatów - mówi Krzysztof Maślak, komendant Straży Miejskiej w Opolu. - Cały czas realizujemy także wspólne z policją patrole. One się świetnie sprawdzają. Odbywają się nie tylko od poniedziałku do piątku, ale także nocą w weekendy - dodaje.

Anna Grudzka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.