Kolej zastanawia się nad budową nowej linii na Opolszczyźnie

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann

Kolej zastanawia się nad budową nowej linii na Opolszczyźnie

Krzysztof Strauchmann

Czy Głuchołazy znajdą się na trasie Podsudeckiej Magistrali Kolejowej? Kolej poważnie się nad tym zastanawia. Potrzebne jest dobudowanie nowego odcinka torów.

Państwowa spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, która odpowiada za utrzymanie istniejącej i budowę nowej infrastruktury drogowej, opublikowała dokument o swoich zamierzeniach inwestycyjnych na lata 2021 – 2030 z perspektywą do 2040 roku”. Jednym z nowych projektów regionalnych jest „Poprawa dostępności Głuchołaz”.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Krzysztof Strauchmann

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Zofian

Myślę że o ile zamysł jest fajny, to niestety realizacja pomysłu będzie nieosiągalna. Widać ile trwa budowa linii kolejowej z Krakowa do Mszany Dolnej, która ma być skrótem do Zakopanego. I tak de facto budowa nie ruszyła bo cały czas załatwiają pozwolenia na budowę. Myślę że trzeba było się skupić i wywrzeć presję na urzędzie marszałkowskim Opolszczyzny żeby każdy pociąg który teraz zaczyna trasę z Nysy do Opola lub z Nysy do Wrocławia, (Przynajmniej w większości) zaczynał tą trasę w Głuchołazach Miasto. A w weekendy puścić jakiś pociąg do Pokrzywnej, tyle żeby to wiązało się z budową przystanku w Pokrzywnej. Ale jakoś pan marszałek nie jest fanem kolei na Opolszczyźnie. Efekt, dworzec w Głuchołazach Miasto ostatnio pięknie wyremontowany jest prawie w ogóle nie wykorzystywany, mieszkańcy w Głuchołazach pomimo dostępu do linii kolejowej nie mają dostępu do transportu kolejowego.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.