Kolej zakazała parkowania na placu przed dworcem w Strzelcach Opolskich

Czytaj dalej
Fot. Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow

Kolej zakazała parkowania na placu przed dworcem w Strzelcach Opolskich

Radosław Dimitrow

PKP zamknęła dla samochodów plac nieopodal dworca w Strzelcach Opolskich. Ludzie nie mają teraz gdzie parkować.

Brak miejsc postojowych pod strzeleckim dworcem PKP od lat doskwiera pasażerom, którzy przesiadają się z samochodów na pociąg. Oficjalny parking przed samym dworcem oferuje bowiem tylko kilkanaście miejsc.

Dlatego ludzie parkują na dużym placu o powierzchni pół hektara niedaleko dworca. Teren ten należy do PKP, a formalnie służy do przeładunku towarów z wagonów. Kierowcy o tym wiedzą, dlatego stawiają auta tak, by nikomu nie zawadzały. W minionym tygodniu kolejarze niespodziewanie ustawili w tym miejscu tabliczki zakazu wjazdu.

 • Dlaczego PKP zabroniła parkowania pod dworcem?
 • Gmina chciała przejąć plac od kolei. Na razie się nie udało.
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.