Koalicja PO RAŚ PSL w Sejmiku Śląskim to zemsta na Millerze. Mercik wicemarszałkiem

Czytaj dalej
Fot. Dziennik Zachodni
Agata Pustułka

Koalicja PO RAŚ PSL w Sejmiku Śląskim to zemsta na Millerze. Mercik wicemarszałkiem

Agata Pustułka

W nowym Sejmiku Śląskim powstanie koalicja PO RAŚ PSL! Z gry wyeliminowany zostanie SLD. Za co? Za konszachty z PiS w sprawie wyników wyborów 2014. W poniedziałek pierwsze posiedzenie Sejmiku i uroczyste podpisanie umowy koalicyjnej. Wicemarszałkiem ma zostać Henryk Mercik.

Koalicja PO - RAŚ niemal pewna, ale są warunki do spełnienia.

W Sejmiku Śląskim powstanie koalicja PO - RAŚ. To nieoficjalne informacje, do których dotarł Dziennik Zachodni.

CZYTAJ KONIECZNIE:
WYNIKI WYBORÓW DO SEJMIKU ŚLĄSKIEGO: OTO NAJLEPSZE NAZWISKA

ZOBACZ KONIECZNIE:
* WYNIKI WYBORÓW 2014: OTO JUŻ WYBRANI PREZYDENCI I BURMISTRZOWIE W MIASTACH WOJ. ŚLĄSKIEGO
* WYNIKI WYBORÓW 2014: KTO W II TURZE WYBORÓW? TUTAJ WALKA NADAL TRWA

Jak to możliwe? Według naszych informacji, chodzi o wspólną konferencję liderów PiS i SLD Jarosława Kaczyńskiego i Leszka Millera, którzy podważają wiarygodność i rzetelność wyników wyborów 2014. W szczególności chodzi o wyniki do sejmików samorządowych.

W poniedziałek pierwsze posiedzenie Sejmiku Śląskiego, a wcześniej uroczyste podpisanie umowy koalicyjnej. Na posiedzeniu prawdopodobnie zostanie wybrany zarząd województwa oraz władze sejmiku.

Przewodniczącym Sejmiku Śląskiego ma być Andrzej Pilot z PSL (obecnie wicewojewoda), a wicemarszałkiem - Henryk Mercik z RAŚ.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, jednym z warunków umowy PO - RAŚ jest wystawienie kandydatów Ruchu Autonomii Śląska na listach Platformy Obywatelskiej do wyborów parlamentarnych w 2015 r.

Obecnie w Sejmiku Śląskim jest 45 radnych. 17 z nich ma Platforma Obywatelska, 5 - PSL, 4 ma RAŚ. To wystarczająca większość, by rządzić regionem. W opozycji pozostanie 16-osoby klub PiS i 3-osobowy klub SLD.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WYNIKI WYBORÓW DO SEJMIKU ŚLĄSKIEGO: ZOBACZ PODZIAŁ MANDATÓW

Powstanie nowej koalicji PO - RAŚ jest zaskakujące. Do tej pory wielu członków RAŚ i PO pamięta słynną wypowiedź lidera Jerzego Gorzelika, który powiedział:

PO nie wyciągnęła wniosków z błędów, nie robią tego tylko ofermy, a z ofermami trudno współrządzić - Jerzy Gorzelik.

CZYTAJ WIĘCEJ:
KOALICJA PO RAŚ ZERWANA! CZYTAJ KONIECZNIE

CO SĄDZICIE O KOALICJI PO - RAŚ? CZY TO DOBRE ROZWIĄZANIE? NAPISZCIE KOMENTARZ

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]


*Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
*Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
*Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

Agata Pustułka

Komentarze

188
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Jurand

tylko bombę na was zrzucić wasi ojcowie walczyli o wolność i powrót do polski a wy teraz Niemcom d*** liżecie ani z was POLACY ani NIEMCY tylko folkzdoicze co ojczyznę zdradzali jak śmiecie nazywać się Ślązakami JESTEŚCIE ZWYKŁYMI ZDRAJCAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kara

Jest nowa decyzja! Koalicja PO-PSL-SLD. RAŚ za burtą i całe szczęście.

bokertov

Guosow to zaś wina i spisek Gorolj i Hadziaji. Tako mom koncepcjo.

wasz marjanek

Mniyj welujoncych uo 27 tauzynów ale jednak sukces. To se nazywo propaganda sukcesu.

ewald

Skoro kumają się z RAŚistami to widocznie obcy jest PO interes .Polski i Śląska.Za tym haniebnym sojuszem stoi niejaki Tomczykiewicz największy nieudacznik śląski.Powinien podzielić los Adasia z Hoffmannów.

gregor

Kolego polaku,my slazacy niemamy problemu z okresleniem swojej narodowosci,wiekszosc posiada 2 obywatelstwa niemieckie I polskie, to polskie dostalismy gratis po 45 a niemieckie mamy z wiezow krwi!Jak Sam piszesz rzadza partie antynarodowe niewiem Jak to rozumiec?Sami przeciesz wybieracie na wyborach a ze RAS zawiera koalicje to nieznaczy ze ta niby wymyslona ideologia juz sie nie liczy...

POLAK

I co wielcy Slonzocy, ni Niemieccy, ni Polscy. Macie teraz wielkich Ślązaków z RAŚ, którzy zmyślili swoją ideologię tylko dla celów politycznych i teraz już kochają tych z Wiejskiej i innych burżujów od administracji, polityki. Dlatego właśnie na śląsku jest tak samo źle jak na wchodzie Polski, bo rządzą partie antynarodowe, dlatego taka niesprawiedliwość.

Rybniczanin-Ślonzok

To jest pułapka specjalnie ta gadzina Gorolsko i partie ogólnopolskie zapraszają was do koalicji zeby wszystkie niepowodzenia tych Poskich partaczy zwalic po tem na Ślonzoków musicie wiedziec jedno ze takie tepe gorole tu na forum jak Szkodnik Gliwiczanin starzik Gośc i wiele innych tych co tu przyjechali na kartoflach i ich potomkowie za niepowodzenia tych Debili z PO PSL PIS SLD oni tego nie widzą i nie chca widziec oni yno widza wasze i was pamietejcie ze wszystko co zle zrobia te partie gorole przypisza to wom ostrzega Sympatyk RAŚ

laba

RAŚ tyle razy opluł Peowcow tyle razy nadał im od oferm i nieudaczników, a Tomczykiewicz liże Gorzelikowi łapkę bezwstydnie. Co to kreatora, jedna i druga.

Rybniczanin-Ślonzok

bo jak by nie RAŚ i tematy związane z RAS to jak juz kolega ponizej napisoł stracili by sens życia

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.