Kierowcy, szykujcie się na korki w Opolu

Czytaj dalej
Fot. Arti
Artur Janowski

Kierowcy, szykujcie się na korki w Opolu

Artur Janowski

Drogowcy rozkopią kolejny fragment ulicy Niemodlińskiej, a jego przebudowa potrwa trzy miesiące. Zmiany czekają nas również na już poszerzanym odcinku. Zamknięta zostanie ulica Wojska Polskiego.

W poniedziałek otwarto oferty w przetargu na przebudowę ulicy Niemodlińskiej pomiędzy ul. Hallera, a węzłem drogowym przy ul. Zbożowej. Zgłosiły się dwie firmy, ale najtańszy był Adac - Lewar, który zaproponował 4,3 miliony złotych i najprawdopodobniej to ta spółka wygra przetarg. Drogowcy chcą całą procedurę przeprowadzić jak najszybciej, aby już we wrześniu wykonawca mógł zacząć pierwsze prace.

Miejski Zarząd Dróg zakłada, że przebudowa tego odcinka potrwa trzy miesiące.
- Czasu nie jest dużo, ale skoro firmy się zgłosiły to znaczy, że termin jest realny - twierdzi Piotr Rybczyński, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg ds. technicznych.

Inwestycja polegać będzie nie tylko na wymianie nawierzchni, ale też na poszerzeniu jezdni. Pojawi się także azyl dla pieszych oraz nowoczesne oświetlenie.

Z przebudowy wyłączone zostanie skrzyżowanie ul. Niemodlińskiej z ul. Domańskiego. Na nim prace będą prowadzone, gdy w 2018 roku ruszy budowa centrum przesiadkowego tuż obok dworca Opole Zachodnie. Na tę inwestycję miasto też ma już pieniądze.

Rozkopanie kolejnego odcinka ulicy Niemodlińskiej, bez zakończenia obecnych prac, przeraża wielu kierowców.
- Obawiam się powrotu korków, zwłaszcza w październiku, gdy rozpocznie się rok akademicki - mówi Mariusz Bocheński, kierowca za Zaodrza.

Kłopoty mogą zacząć się już we wrześniu, kiedy ruszy rok szkolny, a jednocześnie prace będą wciąż prowadzone na całej długości ul. Niemodlińskiej.
- Postaramy się, aby utrudnienia były jak najmniejsze, ale uniknąć ich się nie da - przyznaje Rybczyński.

- Lepiej teraz wykonać przebudowę całej ulicy niż rozwlekać utrudnienia w czasie - twierdzi Mirosław Pietrucha, zastępca prezydenta. - Dzięki temu już w tym roku poprawią się warunki nie tylko dla kierowców, ale też dla rowerzystów i pasażerów autobusów.

Będą nowe utrudnienia

Już w najbliższy weekend kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu na ul. Niemodlińskiej. W nocy z 2 na 3 września ruch samochodów, jeżdżących po remontowanym odcinku, będzie przełożony z jezdni lewej na prawą.

Ulica Wojska Polskiego będzie zamknięta, a objazd poprowadzi kierowców przez ul. Prószkowską. Ulica Hallera zostanie otwarta, ale wyłącznie dla samochodów, jadących od strony centrum. Ostatnia zmiana dotyczy przystanków tymczasowych na ul. Niemodlińskiej, które będą przeniesione na wysokość baru Iskierka.

Teoretycznie remont tego odcinka ul. Niemodlińskiej powinien zakończyć się w tym roku. Wykonawca ma jednak spore opóźnienia. Realny termin to początek 2018 roku.

Artur Janowski

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.