Andrzej Bazylski

Każdy może teraz spojrzeć w twarz najgroźniejszym gwałcicielom i pedofilom

Według Ministerstwa Sprawiedliwości każdy Opolanin powinien móc poznać ich dane, by chronić siebie i swoje dzieci. Fot. pixabya.com Według Ministerstwa Sprawiedliwości każdy Opolanin powinien móc poznać ich dane, by chronić siebie i swoje dzieci.
Andrzej Bazylski

W ogólnodostępnym rejestrze jest kilkanaście osób związanych z Opolszczyzną. Wśród nich są skazani na dożywocie wyjątkowi zwyrodnialcy, ale i osoby z niezbyt wysokimi, trzyletnimi wyrokami. Według Ministerstwa Sprawiedliwości każdy Opolanin powinien móc poznać ich dane, by chronić siebie i swoje dzieci.

Oskarżony nie nadaje się do życia w społeczeństwie! - sędzia Lidia Hojeńska z trudem zachowywała spokój, uzasadniając wyrok, jaki zapadł 9 lat temu na zbrodniarzu z Kędzierzyna-Koźla. - Będąc osobą wyjątkowo zdemoralizowaną, pozbawioną uczuć wyższych, szkodliwą społecznie, pozbawił społeczeństwo jednostki ze wszech miar wybitnej, która w przyszłości mogłaby wnieść do społeczeństwa wiele dobrego - podkreślała w emocjonalnym uzasadnieniu.

 • W ogólnodostępnym internetowym rejestrze znajduje się ponad 700 najbardziej niebezpiecznych sprawców przestępstw na tle seksualnym
 • Rejestr jest dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej ministerstwa. Składa się z dwóch części: ogólnodostępnej (rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mogą korzystać przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi
 • Część ekspertów jest sceptyczna czy nawet krytyczna wobec uruchomienia rejestru, o tyle opinie na ten temat wśród zwykłych ludzi są raczej pochlebne.
Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Andrzej Bazylski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.