Kasprowicz w półfinale

Czytaj dalej
Maciej Drabikowski

Kadeci Kasprowicza Inowrocław zwyciężyli w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski U-16, który odbył się w hali OSiR na Rąbinie.

Podopieczni Dariusza Sikory i Macieja Walczaka kontynuują świetną serię w tym sezonie.

Najpierw wygrali w lidze wojewódzkiej (15 zwycięstw i jedna przegrana). Później triumfowali w finale strefowym (3 wygrane). Działacze inowrocławskiego klubu otrzymali organizację ćwierćfinałowych zawodów.

Przeciwnikami Kaspra byli MKS Pruszków, MKS Pałac Młodzieży Tarnów i MKS Zabrze. Nasi gracze źle rozpoczęli turniej. Przegrali z zespołem z Pruszkowa 64:68.

- Po słabej drugiej kwarcie, w trzeciej złapaliśmy odpowiedni rytm. Przegraliśmy końcówkę meczu, ale nic straconego - mówił po meczu Sikora.

W drugim spotkaniu kujawscy koszykarze wysoko wygrali z zawodnikami z Tarnowa 78:46, którzy byli najsłabsi w imprezie. Przed ostatnią potyczką inowrocławianie wiedzieli, że muszą pokonać MKS Zabrze - najlepiej różnicą 9 punktów.

- Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej części gry nie pozostawiliśmy wątpliwości, że zasłużyliśmy na zwycięstwo w turnieju. Wygraliśmy wysoko 66:48 - podkreśla trener Sikora.

Kasprowicz - MKS Pruszków 64:68 (14:13, 11:22, 27:10, 12:23);
MKS Zabrze - MKS PM Tarnów 82:60;
MKS Zabrze - MKS Pruszków 74:62;
Kasprowicz - MKS PM Tarnów 78:46 (19:8, 33:11, 10:21, 16:6);
MKS Pruszków - MKS Tarnów 69:46;
Kasprowicz - MKS Zabrze 66:48 (13:17, 14:10, 21:8, 18:13).

1. KASPROWICZ IN.35208:162
  2. MKS Zabrze35204:188
  3. MKS Pruszków35199:184
  4. MKS PM Tarnów33152:229

Kasprowicz trafił do półfinałowej grupy II. Rywalami będą Rosa Sport Radom, Hensfort Przemyśl i WKS Śląsk Wrocław.

- Przeciwnicy są wymagający, ale na tym etapie mistrzostw Polski kadetów tylko tacy mogą być - zaznacza Sikora.

W pozostałych półfinałach zagrają - I: Pyra Poznań, Jagiel-lonka Warszawa, MKS Dąbrowa Górnicza, Chromik Żary, III: Zastal Zielona Góra, Piątka Cztery-Trzy Lublin, Kasprowi-czanka Ostrów Wielkopolski, MKS Zabrze, IV: UKS 7 Trefl Sopot, MKS Polonia Warszawa, King Wilki Morskie Szczecin, TKM Włocławek.