Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Kasa WORD-ów pod lupą rządu. Ministerstwo Infrastruktury przymierza się do przejęcia ośrodków ruchu drogowego?

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski/archiwum "Gazety Pomorskiej"
Marek Weckwerth

Kasa WORD-ów pod lupą rządu. Ministerstwo Infrastruktury przymierza się do przejęcia ośrodków ruchu drogowego?

Marek Weckwerth

Minister chce wiedzieć, jakie są przychody podległych marszałkom Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Czy to przymiarka do przejęcia ośrodków lub uszczknięcia z ich kasy?

Pismo z resortu infrastruktury wysłane zostało do wszystkich urzędów marszałkowskich, a dotyczy 49 nadzorowanych przez nich WORD-ów.

W naszym regionie są trzy: w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku.

Pytania dotyczą finansów ośrodków, w tym wszystkich kosztów związanych z ich funkcjonowaniem. Chodzi więc o przychody z egzaminów państwowych, o koszty utrzymania obiektów, o średnie wynagrodzenie egzaminatorów, nawet o to, ile pieniędzy trafia na zadania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Pytań jest zresztą znacznie więcej.

Czy Ministerstwo Infrastruktury przymierza się do odebrania marszałkom nadzoru nad WORD-ami? Czytaj o tej sprawie w pełnej wersji artykułu na plus.pomorska.pl

Zapraszamy!

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Weckwerth

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

mabalcer

Zwyczajna firma tak redaktorku?- to dlatego ci prywaciarze wzbogacają się na ludzkiej krzywdzie. Podobnie jak prywaciarze ze szkół jazdy, w których miałem nieprzyjemność się "szkolić"- choć większość czasu to było załatwianie prywatnych spraw przez instruktorów. Zresztą o podobnym plugawym charakterze jak pseudoegzaminatorzy z WORD

mabalcer

Ale Pan manipuluje. O wrednych, niekulturalnych egzaminatorach ani naciąganiu na pieniądze przez podległy marszałkowi WORD nie napiszesz? To tylko dobra maszynka do zarabiania dla kolesi Całbeckiego. W d... mają interes kursanta, interesuje ich tylko nabijanie kabzy. Tym egzaminatorkom nie dałbym nawet psa popilnować, tak mają powykrzywiane z nienawiści twarze. Wożą tylko po całym mieście, by kogoś uwalić na jakiejś bzdurze i skasować kolejne 140 zł.

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.