Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Karol Rajewski z Błaszek: Ja, pisior z krwi i kości, zadarłem z lobby myśliwych oraz z... PiS-em

Czytaj dalej
Marcin Darda

Karol Rajewski z Błaszek: Ja, pisior z krwi i kości, zadarłem z lobby myśliwych oraz z... PiS-em

Marcin Darda

Z Karolem Rajewskim, burmistrzem Błaszek i autorem doniesienia do prokuratury na Polski Związek Łowiecki jako „zorganizowaną grupę przestępczą”, rozmawia Marcin Darda.

Podobno trudno pana teraz zastać w urzędzie, bo wciąż jeździ pan na przesłuchania po wszystkich prokuraturach w kraju...

Praca burmistrza to nie tylko praca w urzędzie, ale również występowanie w imieniu mieszkańców, wszędzie tam i w takich sprawach, które są dla nich ważne. Jedną z nich jest upominanie się o własność prywatną, o poszanowanie prawa i równość wobec niego. Jak się okazuje, z tym w naszym kraju nie jest najlepiej. Dlatego też złożyłem zawiadomienie do Prokuratury Krajowej i 49 prokuratur rejonowych o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby pełniące funkcje w PZŁ i jego organach okręgowych. Zrobiłem tak, aby zwrócić uwagę na tę sprawę, głównie mediów i rządzących, co okazało się bardzo skuteczne. Zawiadomienia dotyczą okresu od 22 stycznia 2016 r., bo wtedy powinno być już zmienione prawo zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. To logiczne, skoro Trybunał dał czas na poprawę prawa, a prawa Sejm nie poprawił, to po tym dniu PZŁ działa bezprawnie, przynajmniej jeśli chodzi o organizowanie polowań na terenach prywatnych. Dziwi fakt, że nikt do tej pory o tym nie alarmował. A przecież wojewodowie, którzy wiedzieli o tym wyroku, powinni uchwały sejmików, na mocy których województwa zostały podzielone na obwody łowieckie, uchylać. Cała ta zmowa milczenia wydaje się dziwna. A jeździć na zeznania muszę, bo za uchylanie się od tego obowiązku grozi kara za niestawiennictwo. Oczywiście zeznawać mogę na miejscu, choćby na komisariacie w Błaszkach, oddalonym od urzędu raptem o 20 metrów, co raz już miało miejsce. Ja o to właśnie proszę, kiedy otrzymuję te wezwania. Niestety zazwyczaj prośby są odrzucane, choć są i dobre przykłady pracy organów ścigania, choćby z Tarnobrzega. Tych nie trzeba było nawet prosić o przesłuchanie w miejscu zamieszkania, bo sami to zastosowali.

Właściwie dlaczego pan zadarł z myśliwymi? To bardzo wpływowa grupa w kraju - politycy, sędziowie, lekarze, policjanci...

Czy burmistrz Błaszek chce wrócić do PiS? Jaką ma rolę do spełnienia w partii? 

Dlaczego wydał wojnę myśliwym?

Czy jest to tylko sprawa osobistych porachunków z myśliwymi?

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marcin Darda

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.