Edyta Hanszke

Juzwiszynowie. Rodzina 2 plus 3×2. Jedyna taka w Polsce

Rodzina Juzwiszynów: Amelia i Marcel (najstarsze bliźniaki), Andrzej z Maciusiem na kolanach, Marcel (z tyłu), Kasia z Alinką i Ania. Fot. Archiwum UMWO Rodzina Juzwiszynów: Amelia i Marcel (najstarsze bliźniaki), Andrzej z Maciusiem na kolanach, Marcel (z tyłu), Kasia z Alinką i Ania.
Edyta Hanszke

- Moja prababcia miała dwa razy bliźniaki. Życzyła mi tego samego - mówi Katarzyna Juzwiszyn z Bogdanowic pod Głubczycami. Życzenie prababci spełniło się w tej rodzinie potrójnie.

Bliźniaki w opolskim szpitalu położniczym to żadna sensacja. Do połowy listopada 2017 roku dwojaczki rodziły się 80 razy. Narodziny Alinki i Maciusia, 30 stycznia 2017 roku, nie byłyby wyjątkowe, gdyby nie to, że to trzecia para dzieci Katarzyny i Andrzeja Juzwiszynów, a w każdej na świat przychodzi chłopiec i dziewczynka.

Ludzie, którzy zazdroszczą tego „500 plus”, nie zdają sobie chyba sprawy, ile trzeba wydać na dzieci: na buty, na pampersy - zżyma się Kasia, kiedy słyszy, że dzieci urodziła dla tych pieniędzy.

Pozostało jeszcze 96% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.