Już wkrótce w Opolu Moscow City Ballet z przedstawieniem "Jezioro Łabędzie"

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Popowski
lot

Już wkrótce w Opolu Moscow City Ballet z przedstawieniem "Jezioro Łabędzie"

lot

Najsłynniejsza rosyjska grupa baletowa wystąpi w Hali Widowiskowo-Sportowej „Okrąglak” w Opolu. „Jezioro łabędzie” jest uwielbiane przez polską publiczność. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce, która urzeka pięknem oraz subtelnością melodyki.

To wielkie baletowe widowisko będzie można zobaczyć już 24 marca 2018 r.

Stało się tradycją, że wiosną Polskę odwiedza grupa założona przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova - Moscow City Ballet. Zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie, zaprezentuje „Jezioro łabędzie”. Jest to opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci.

Bilety do nabycia:
www.abilet.pl

Charakterystyczne dla występów Moscow City Ballet są olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Zdaniem krytyków, czarowi tej grupy nie można się oprzeć ani o niej zapomnieć. W ciągu ostatnich lat przedstawienie to w Polsce obejrzało ponad 200 tys. osób! Publiczność wychodzi ze spektakli z wypiekami na twarzy, zachwycając się magicznym klimatem. Ogromne wrażenie wywołuje talent tancerzy, jak również ich profesjonalizm, który został wypracowany przez lata ciężkich treningów. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują nam, jak bardzo Rosjanie kochają balet.

Piękno i perfekcja

„Jezioro łabędzie” to z pewnością największy fenomen w literaturze baletowej. Synonim klasycznego piękna i wykonawczej perfekcji, od ponad stu lat inspiruje choreografów, stanowi wyzwanie dla tancerzy, fascynuje publiczność.
Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego zabierze Was do baśniowej krainy tańca i muzyki. Poznacie historię Odetty, księżniczki zaklętej w łabędzia przez złego czarownika Rotbarta. To opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu, potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci.

Prapremiera „Jeziora łabędziego” miała miejsce w Teatrze Bolszoj w Moskwie w 1877 roku. Polska premiera odbyła się 30 grudnia 1900 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Dziś popularność „Jeziora łabędziego” jest niepodważalna. Na estradach koncertowych i na rynku nagrań płytowych, cieszy się u każdej generacji melomanów i baletomanów niesłabnącą atrakcyjnością. Jezioro łabędzie urosło do symbolu sztuki baletowej. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój. Kolejnym niewątpliwym walorem jest muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Nie dzieli się na fragmenty, typowe w większości baletów muzyczne divertissement, lecz składa się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny. Dzięki temu jest niezwykle „czytelny” dla każdego tancerza, a także - co najważniejsze - dla widza.

Bilety, ceny, termin

Widowisko trwa 2.40 godz. (z przerwą) i składa się z dwóch aktów. Na scenie zobaczymy blisko 50 tancerzy.

„Jezioro łabędzie” będzie można zobaczyć 24 marca 2018 r. o godz. 18 w Hali Widowiskowo-Sportowej „Okrąglak” w Opolu.
Bilety w cenie od 99 do 169 zł do nabycia na stronie www.abilet.pl

Zobacz relację z widowiska baletowego "Jezioro Łabędzie" (Koszalin, 6.12.2016 r.)

lot

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.