Język angielski obcy kontrolerom MZK. "To drugorzędne kompetencje"

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Miłosz Bogdanowicz

Język angielski obcy kontrolerom MZK. "To drugorzędne kompetencje"

Miłosz Bogdanowicz

- Kontrolerzy biletów w miejskich autobusach nie znają obcych języków. Podczas kontroli nie potrafili dogadać się z obcokrajowcem - alarmuje czytelniczka NTO.

Pani Krystyna kilka dni temu była świadkiem sytuacji, podczas której ciemnoskóry mężczyzna został przyłapany na jeździe miejskim autobusem bez ważnego biletu. - Kontrolerzy byli kulturalni, owszem, ale zupełnie nieporadni językowo - opowiada nasza czytelniczka. - Nie znali po angielsku takich słów, jak “bilet”, “mandat”, “podpis” czy “karta mieszkańca”.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Miłosz Bogdanowicz

Zawsze staram się być z aparatem lub notatnikiem tam, gdzie dzieją się ważne rzeczy. Rzeczywistość dokumentuję zarówno za pomocą klawiatury, jak i aparatu oraz kamery. Wszystko po to, by jak najszerzej pokazywać czytelnikom Nowej Trybuny Opolskiej otaczający świat. Chętnie piszę między innymi o zbiórkach na rzecz chorych dzieci, poruszam też tematy związane ze zwierzętami i inne społecznie istotne kwestie. Powiaty, którymi się opiekuję, to brzeski i namysłowski. Zachęcam więc mieszkańców tych terenów do kontaktu ze mną. W każdej sprawie, bez ogródek. Gwarantuję anonimowość.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Gość

Niech się, nauczy polskiego, trzeba się szanować. Poza tym student chyba wie, że należy płacić za przejazd. Mógł kogoś zapytać nim wsiadł do autobusu, w jaki sposób to zrobić. A kapuś Krystyna mogła mu pomóc jak taka poliglotka. Poza tym artykuł nic nie warty. Ale się Miłoszu wysiliłeś.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.