Iwona Kłopocka-Marcjasz

Jedziesz za granicę? Weź kartę EKUZ i polisę turystyczną. Nagła choroba może kosztować majątek

Jeśli wybieramy się na narty musimy liczyć się z tym, że w wielu krajach kosztami akcji ratunkowej zostanie obciążony poszkodowany. Fot. 123RF Jeśli wybieramy się na narty musimy liczyć się z tym, że w wielu krajach kosztami akcji ratunkowej zostanie obciążony poszkodowany.
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Najdroższy rachunek za leczenie polskiego turysty w minione wakacje wyniósł prawie 700 tys. zł. Najbardziej kosztowna nagła choroba Opolanina za granicą pochłonęła blisko 438 tys. zł.

Nagła choroba może nas dopaść wszędzie, także na wymarzonych wakacjach. Pomoc medyczna za granicą jest zawsze kosztowna i nawet wizyta ambulatoryjna czy prosty zabieg jest dotkliwy dla budżetu. Przy poważnych przypadkach medycznych, jak zawał czy tętniak, koszty leczenia są astronomiczne.

Najdroższy w 2017 r.

 • NFZ zachęca do podróżowania po Unii Europejskiej z kartą EKUZ.
 • Oprócz EKUZ na zagraniczny wypoczynek warto wziąć polisę turystyczną. Każda obejmuje transport medyczny, który często stanowi największy koszt.
Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.