Jeden chory na odrę może zakazić 12-19 osób ze swego otoczenia

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Jeden chory na odrę może zakazić 12-19 osób ze swego otoczenia

Iwona Kłopocka-Marcjasz

W tym roku na Opolszczyźnie odnotowano już 6 przypadków zachorowań na odrę, w tym 5 potwierdzonych. To więcej, niż przez pięć ostatnich lat.

Do niedzieli na Mazowszu zanotowano już 17 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na odrę.

- Polacy są w tej chwili bezpieczni - zapewnia minister zdrowia, prof. Łukasz Szumowski. - Dostaliśmy jednak wyraźne ostrzeżenie od losu, które pokazuje nam, żeby naprawdę zacząć myśleć odpowiedzialne. Trzeba zacząć myśleć o swoich dzieciach, o innych również i szczepić się zgodnie z kalendarzem szczepień - podkreślał na konferencji prasowej.

Po dramatycznych doniesieniach z Mazowsza, w opolskich przychodniach na razie nie zaobserwowano zwiększonego zainteresowania szczepieniami. Nic jednak dziwnego, bo Opolanie dzieci szczepią powszechnie.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.