Jak suszarkę montowałem

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś / Polska Press
Tadeusz Płatek

Jak suszarkę montowałem

Tadeusz Płatek

Ktoś wymyślił genialne urządzenie, które składa się z poprzeczek na sznurkach, na których wiesza się pranie nad wanną. Można te poprzeczki opuścić uwalniając umyślne, blokujące uchwyty, a potem podciągnąć do góry. Zna to każdy, kto kiedykolwiek mieszkał w bloku, gdzie centymetr powierzchni jest na wagę złota.

Zna każdy, kto choć raz mył ręce w wannie ze względu na brak umywalki, kto w tej wannie dziecięciem ustawiał gumowe kaczuszki na plastikowej, nakładanej półeczce, kto słyszał orientalny szmer drewnianych koralików z framugi drzwi do kuchni, kto wreszcie wzrastał w korytarzyku wyłożonym boazerią skrywającą tzw. pawlacze.

Nie wszyscy jednak wiedzą jak się to montuje. W opakowaniu znajdowały się poprzeczki zawinięte w kłębowisko sznurków już fabrycznie poplątanych, więc gdy po godzinie udało się je rozdzielić z użyciem zębów i paznokci, mieszkanie przypominało powstańczą, pajęczarską radiostację, albo krajobraz po ataku toksycznych kosmitów.

Rewelacja! Sznureczki są już fabrycznie docięte

Kwadrans zajęło układanie puzzli z podartej instrukcji obsługi, którą jakiś bałwan fabrycznie pokleił plastrem i z której to w końcu dowiedziałem się, że, cytuję „Rewelacja! Sznureczki są już fabrycznie docięte”.

Nie było natomiast napisane, że będę musiał jechać do sklepu po diamentowe wiertło do płytek, że po wierceniu dziur w suficie na wkręty, przypominać będę Michała Anioła wieczorem, że wypoziomowanie poprzeczek jest trudniejsze od pilotowania drona i że dwie godziny spędzę na benedyktyńskim nizaniu i przewlekaniu, co może lubiłaby moja babcia, gdyby żyła, ale, niestety, nie ja.

Tadeusz Płatek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.