Jak prezes "zmotywował" pracowników do założenia związków zawodowych

Czytaj dalej
Fot. Edyta Hanszke
Edyta Hanszke

Jak prezes "zmotywował" pracowników do założenia związków zawodowych

Edyta Hanszke

Niezapewnienie bezpiecznych warunków pracy, dyskryminację i mobbing zarzucili pracodawcy związkowcy w Wojewódzkim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Opolu. Krótko potem jedna z chronionych prawem działaczek została zwolniona... dyscyplinarnie.

Nie wszyscy uczestnicy majowego wyborczego walnego zebrania członków stowarzyszenia, jakim jest Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Opolu, poparli kandydaturę Ryszarda Dziubandowskiego na funkcję prezesa. To w ocenie Ewy Zaleskiej, dyrektorki działającej w WZDZ drukarni Lega, stało się przyczyną otwartego konfliktu między wybranym jednak ponownie prezesem a częścią pracowników, głównie związanych z drukarnią.

Pod koniec lipca pracownicy drukarni założyli związki zawodowe, licząc, że z taką legitymacją łatwiej będzie im walczyć o dalszy byt. Przystąpiło do nich 14 osób, głównie z Legi, ale też wieloletnia główna księgowa, a w poprzedniej kadencji zarządu WZDZ także wiceprezes - Krystyna Szawłowska, siostra Ewy Zaleskiej. Obydwie panie znalazły się w kierownictwie organizacji związkowej i zostały objęte ochroną przed zwolnieniem.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.