Jak prezes strzeleckiej OSP wygryzł z medalu św. Floriana

Czytaj dalej
Fot. Radosław Dimitrow /UMIG Strzelce Opolskie
Radosław Dimitrow

Jak prezes strzeleckiej OSP wygryzł z medalu św. Floriana

Radosław Dimitrow

Druhowie z OSP ze Strzelec i okolic, uczestniczący w zawodach pożarniczych, w nagrodę otrzymali medale z podobizną Jana Bogusza, prezesa związku strażaków, jednocześnie kierownika w strzeleckim urzędzie.

Takich nagród na zawodach strzeleccy strażacy się nie spodziewali. Po zakończeniu ćwiczeń bojowych i biegu w sztafecie pożarniczej na ich piersiach zawisł druh Jan Bogusz, a dokładnie medal z jego podobizną. Bogusz pełni funkcję prezesa miejscowego związku OSP, a na co dzień kieruje Referatem Zarządzania Kryzysowego w strzeleckim magistracie.

Gmina odmówiła zapłaty za fakturę wystawioną przez firmę z Kłobucka. Łącznie do zapłaty jest 2,5 tys. zł - tyle kosztowało przygotowanie projektu i wyprodukowanie 180 medali.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.