Mariusz Parkitny

Jak posłowie uchwalili rewolucję w sądownictwie? Rozmowy naszych parlamentarzystów na ostatnim posiedzeniu Sejmu

Jak posłowie uchwalili rewolucję w sądownictwie? Rozmowy naszych parlamentarzystów na ostatnim posiedzeniu Sejmu
Mariusz Parkitny

Co jakiś czas prezentujemy Wam twórczość naszych parlamentarzystów na mównicy Sejmowej. Było o zdradzieckich sędziach, cyruliku z Połczyna Zdroju, klaunach, dyktaturce małego człowieka i ciemniakach. Nasi posłowie znów „błysnęli”

Co jakiś czas prezentujemy Wam twórczość naszych parlamentarzystów na mównicy Sejmowej. Tym razem rzecz działa się na ostatnim posiedzeniu Sejmu, gdy uchwalono ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Z 12 naszych posłów głos zabrało tylko czterech (w tym wicemarszałek Joachim Brudziński, który często upominał kolegów z opozycji), ale mówili tak zajmująco, że wystarczyło za wszystkich. A jakby tego było mało wymiana ciosów przeniosła się do internetu.

Ale od początku. Głos oddajemy posłowi Krzysztofowi Zarembie (PiS).

- Mam pytanie do pana ministra Muchy. Po pierwsze, jak pan ocenia karygodną i, powiem wprost, dla mnie zdradziecką postawę sędziów KRS-u, członków Krajowej Rady Sądownictwa? Mówię o wizycie w ambasadzie niemieckiej. Cóż to miało znaczyć? Konsultacje z zewnętrznym ośrodkiem? Te czasy już minęły. Wiem, że dla niektórych rzeczywiście sprawowana suwerenność jest trudna do zniesienia. I druga rzecz: dzisiejsze spotkanie z politykami Platformy Obywatelskiej. Jak pan minister to ocenia? Bo niezależnie od tego, jak wasz poseł Nitras, w Szczecinie znany jako cyrulik z Połczyna, by tutaj wrzeszczał, to i tak na te pytania będziecie musieli odpowiedzieć - pytał poseł PiS.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.